Znaczenie witaminy C

Znaczenie witaminy CMa silne właściwości przeciwzapalne. Usuwa metale ciężkie, odtruwa organizm, jest naturalnym antybiotykiem, który nie ingeruje w naturalną mikroflorę, nie modyfikuje komórek, a skutecznie niszczy patologiczne wirusy, bakterie, grzyby, czyli hamuje proces zapalny w najbardziej korzystny sposób w jaki tylko może działać lek. Uśmierza ból.

Jeśli ktoś widzi efekty w złagodzeniu objawów miesiączki na diecie witariańskiej, to poprzez zażywanie większych dawek witaminy C oraz kwasu foliowego, nawet warzywa liściaste mogą zapewnić optymalny poziom żelaza, jeśli jednocześnie dostarczasz bardzo dużą ilość witaminy C.  Przykładem jest sok z pokrzywy, który swoje skuteczne działanie zawdzięcza witaminie C, którą jest konserwowany lub też kwaskiem cytrynowym. Oba te składniki zwiększają biodostępność żelaza.Witaminę C przyjmuję średnio po 1 g co 2-3 godziny. Łącznie około 6-8 g na dobę. Dawki zmniejszam następnego dnia do około 3-4 g na dobę. Bardzo ważne jest, aby przyjmować witaminę C do oporności jelitowej, występowanie biegunek i wymiotów świadczy o przyjmowaniu za wysokich dawek, które są usuwane z organizmu. Dawkę należy dostosować samodzielnie, dane, jakie podaję, są odpowiednie do mojej masy ciała i do mojego organizmu. Należy jednocześnie pamiętać, by na czas miesiączki jednocześnie dostarczać sobie większą ilość żelaza hemowego i niehemowego: podroby, krwiste mięso, jaja, rośliny zielone liściaste. Witamina C musi mieć co wiązać. Efekty to przede wszystkim skrócenie krwawień do… 4 dni, w tym czwartego dnia moje krwawienia są bardzo, bardzo skąpe.

Jeśli przez 10 lat krwawiłam przez niemal dwa tygodnie, to uwierzcie mi, że po raz pierwszy popłakałam się ze szczęścia, mając miesiączkę za sobą tylko po 4 dniach. Nie są one zlikwidowane całkowicie, pierwszy dzień zawsze jest bardziej bolesny, ale są to dolegliwości, które trwają góra 2-3 godziny i można z nimi normalnie funkcjonować.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz