Znaczenie witaminy C w trakcie bolesnych miesiączek

Znaczenie witaminy C w trakcie bolesnych miesiączekWitamina C posiada trzy, bardzo ważne funkcje w leczeniu bolesnych i długich miesiączek, mianowicie chodzi o rozrzedzanie krwi, a więc ułatwia ewakuację płynu ustrojowego, ale jednocześnie nie powoduje krwawień.

Znacząco skraca czas ich trwania. Są to potwierdzone badania z najnowszych lat, w których przyznano, iż nawet u kobiet ciężarnych zażywanie większych ilości kwasu askorbinowego nie powoduje żadnych uszkodzeń płodu, poronień, krwawień i nie przyspiesza naturalnego porodu, natomiast witaminy C nie można zażywać z innymi lekami, które również rozrzedzają krew – osoby, które posiadają zastawkę serca i muszą mieć celowo rozrzedzaną krew, muszą unikać kwasu askorbinowego, ponieważ w ten sposób mogą znacznie zwielokrotnić działanie leków i doprowadzić do krwotoku. Kwas askorbinowy u zdrowych osób nie powoduje krwawień, ponieważ w nadmiarze powoduje biegunki i nie jest wchłaniany, dlatego niemożliwe jest przedawkowanie kwasu askorbinowego, ponieważ natychmiast jest wydalany z organizmu wraz z moczem i kałem. Ułatwia wchłanianie żelaza, jest niezbędna do jego prawidłowego wchłaniania, jeśli masz niedobory witaminy C – a jest to składnik, którego należy dostarczać codziennie, w wysokich dawkach, prawdopodobnie Twój organizm nie syntezuje prawidłowo żelaza, nie tylko niehemowego, ale także hemowego.

Jeśli Twój układ pokarmowy, a w szczególności żołądek, w którym trawione jest białko, jest dysfunkcyjny, możesz nie syntezować nawet łatwo wchłanialnego żelaza hemowego odzwierzęcego. Witamina C jest zatem niezbędna do utrzymania prawidłowego poziomu żelaza, w szczególności, gdy zażywasz żelazo niehemowe. Za duża ilość witaminy C może więc spowodować nadmiar żelaza, a zbyt mała – jego niedobór. Można mieć anemię tylko przez brak suplementacji witaminy C. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz