Zakup samochodów używanych

W naszym kraju bardzo chętnie kupowano i nadal kupuje się samochody sprowadzane zza zachodniej granicy. Po roku 2004, kiedy to Polska wstąpiła do unii Europejskiej wiele się w tej materii zmieniło. Coraz liczniejsze stawały się ogłoszenia samochodowe dotyczące sprawdzanych samochodów, właśnie z tego powodu, iż procedury i przepisy dotyczące możliwości sprowadzenia samochodu, zdecydowanie się uprościły.

Powoduje to że coraz więcej osób chętnie się po takie auta udaje, kupując ja na przykład na giełdach samochodowych. Jak przewidywali eksperci, sytuacja materialna Polaków po wstąpieniu do Unii Europejskiej w znacznej mierze się poprawi, tak więc i sprzedaż samochodów nowych powinna znacząco wzrosnąć. Na razie jednak minęło dosyć mało czasu aby można było to jednoznacznie stwierdzić, poza tym nie wolno przecież zapominać o kryzysie.

Popularność używanych

Zakup samochodów używanychNadal w Polsce największą popularnością cieszą się oczywiście samochody używane sprzedaż, ale już widać, że wiele się zmieniło, od momentu wstąpienia do Unii. O ile jeszcze 10 lat temu średni wiek samochodów poruszających się po naszych drogach wynosił od kilkunastu do nawet 20 lat, to teraz już współczynnik ten uległ znaczącemu obniżeniu. Polacy coraz częściej kupują samochody kilkuletnie, które są o wiele bezpieczniejsze i zdecydowanie lepiej wyposażone. W czasie gdy motoryzacja dobrze się rozwijała i nie było kryzysu także i sprzedaż nowych samochodów była coraz wyższa.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Jak na razie jednak najchętniej kupuje się właśnie używane samochody tak więc największą popularnością cieszą się oczywiście darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, gdzie takie auta można oczywiście odnaleźć. Warto jednak szukać okazji. Czasem ogłoszenia motoryzacyjne zamieszczą osoby, które na stałe wyjeżdżają do pracy poza granice naszego kraju, w miejsca gdzie nie mogą lub też gdzie nie opłaca im się zabierać samochodu z Polski. Wtedy też decydują się na jego szybką sprzedaż, tak więc można zakupić sobie samochód po cenie zdecydowanie niższej od tej, którą chce większość sprzedających, jeśli oczywiście uda się nam na taką okazję trafić.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz