Wyliczanie składki ubezpieczenia komunikacyjnego w Internecie

Wyliczanie składki ubezpieczenia komunikacyjnego w InternecieTak zwane kalkulatory OC i AC są z nami już od wielu lat, chociaż swoją popularność na masową skalę zdobywają dopiero stosunkowo od niedawna. Obecnie, w związku z gigantycznymi podwyżkami składek na ubezpieczenie AC i OC coraz więcej kierowców łapie się każdej możliwości, by tylko zmniejszyć swoje koszty. W związku z tym nawet osoby, które do tej pory nie były zainteresowane korzystaniem z internetowych wyszukiwarek ubezpieczeń, obecnie coraz chętniej myślą o ich wykorzystaniu oraz faktycznie się na to decydują. Nie m tutaj nic strasznego czy skomplikowanego.

Oblicz OC

Obliczanie składki podstawowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest banalnie proste. Wystarczy tylko znaleźć stronę internetową, na której będzie kalkulator ubezpieczenia, a takich stron jest w Internecie cała masa, po czym można zacząć wpisywać wszystkie informacje niezbędne do takiego wyliczenia. Warto jest się zapoznać przed tą czynnością z polityką prywatności oferowana przez Dany serwis, ponieważ niektóre firmy mogą chcieć wykorzystywać nasze dane w celach marketingowych, na przykład po to, by oferować nam jakieś produkty i zarzucać nas spamem. Z takich kalkulatorów nie korzystamy i wybieramy te, które naszymi danymi dzielą się tylko z ubezpieczalniami.

Kalkulator to pośrednik

Można się zastanawiać, jaki interes posiada taki kalkulator OC w tym, by porównywać dla nas oferty różnych towarzystw? Wiele osób ma też wątpliwości co do ich intencji. W rzeczywistości bowiem od każdej takiej umowy zawartej w wyniku wyliczenia w kalkulatorze jego operator otrzymuje prowizję. Nie jest to prowizja doliczana do naszej składki, ale wliczona w nią pośrednio niezależnie od tego ,czy wykorzystujemy kalkulator. A co do intencji pośrednika, posiada on umowy z wszystkimi prezentowanymi u siebie towarzystwami, więc nie ma dla niego większej różnicy, z kim konkretnie ostatecznie podpiszemy naszą umowę. Różnice w prowizji będą minimalne, a jeśli nie będziemy zadowoleni z przedstawionych wyników, prowizji nie będzie w ogóle.

Oblicz OC samodzielnie korzystając z porad: http://www.mtu24.pl/oblicz-skladke-oc-samodzielnie-jak-to-zrobic/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz