Wyjazdy zagraniczne objazdowe i w jedno miejsce

Wysyłanie młodzieży na wyjazdy zagraniczne w czasie wakacji to znakomity sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tym bardziej, jeśli wyjazd będzie miał charakter obozu tematycznego, w czasie którego nasze dzieci będą miały okazję się czegoś nauczyć. W praktyce można zdecydować się na obóz o charakterze objazdu lub na taki obóz, który będzie bardziej zlokalizowany.

Objazdówki

Tak zwane objazdówki stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, co sprawia, że ich oferta jest coraz szersza. Na czym polega taki wyjazd?

Objazdówki to swojego rodzaju obozy zagraniczne, w których miejsce rozbicia takiego figuratywnego obozu zmienia się zazwyczaj raz na kilka dni. Celem obozu jest poznanie jak największej części świata w oparciu o motyw przewodni, na przykład można pojechać śladami cywilizacji rzymskiej na Bałkanach i odwiedzić chorwackie miasta zakładane przez Rzymian oraz poszukiwać rzymskich amfiteatrów i innych ruin na brzegach Morza Śródziemnego. Nie jest to oczywiście wyjazd archeologiczny, w którym od rana do nocy młodzież byłaby zabiegana. W międzyczasie jest dość czasu wolnego, by spokojnie znaleźć kilka chwil na zrobienie sobie opalenizny na plaży lub wypróbowanie lotni podpinanych pod motorówki.

Wyjazdy zagraniczne objazdowe i w jedno miejsce

Typowe obozy

Bardziej klasyczne obozy zagraniczne często mają mocniej sprecyzowany plan działania i potrzebują do tego jednego miejsca. Dobrym przykładem są tutaj obozy teatralne lub obozy żeglarskie. Jedzie się w jedno miejsce, gdzie przygotowana została infrastruktura odpowiednia do realizacji zamierzonego celu i czasami tylko robi się jakieś wycieczki do pobliskich miejscowości. Wybrane miejsca pobytu to oczywiście atrakcje same w sobie i nikt nie będzie narzekał na to, że obóz żeglarski jest na Costa Brava, a sztuki aktorskiej uczymy się w Dubrowniku. Duża część czasu przeznaczona jest też po prostu na wypoczynek, więc nie należy się obawiać, że młodzi ludzie wysłani na czternaście dni takiego obozu zagranicznego będą musieli porządnie go odespać, jak tylko wrócą do domu.

Dowiedz się więcej na http://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz