W samochodzie i wokół niego – ubezpieczenie NNW

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jego konstrukcja jest jednak zazwyczaj problematyczna, ponieważ nasze życie pełne jest różnych niebezpiecznych sytuacji, przez co ocena ryzyka jest trudna. Z tego powodu ubezpieczenie NNW najczęściej obejmuje określone strefy naszego życia i tak możemy być chronieni przed zdarzeniami, które będą miały miejsce w pracy, w szkole lub w związku z uprawianiem przez nas niebezpiecznego sportu w czasie urlopu, na przykład narciarstwa. Jednym z ważnych aspektów naszego życia, które zwykle nie są objęte innego rodzaju ubezpieczeniami, jest podróżowanie samochodem.

W samochodzie i wokół niego – ubezpieczenie NNW

Kto zapłaci za moją złamaną rękę?

W czasie podróży samochodem często wychodzimy z założenia, że posiadamy ubezpieczeni OC i AC, więc jesteśmy bezpieczni. Niekoniecznie. Jeśli złamiemy sobie rękę w czasie podróży, powstanie pytanie, kto zawinił? Jeśli inny kierowca, dostaniemy odszkodowanie z OC tej osoby. Jeśli jednak nie ma kierowcy, którego ubezpieczenie OC mogłoby pokryć nasze koszty leczenia czy transportu medycznego, powstaje problem, ponieważ musimy zapłacić z własnej kieszeni. A na to nie zawsze będzie nas stać. Dlatego musimy wykupić NNW komunikacyjne.

Pełna ochrona

Co bardzo ważne, NNW komunikacyjne dotyczy nie tylko zdarzeń „na drodze”, czyli pojawiających się w czasie jazdy samochodem. NNW komunikacyjne to ubezpieczenie wszystkiego, co dzieje się przy samochodzie, często nawet niekoniecznie w związku z samym samochodem. Najlepszy przykład takiej sytuacji to zrobienie sobie krzywdy na parkingu, na przykład z powodu oblodzenia. Można oczywiście dochodzić odszkodowania od tego, kto miał zadbać o parking, ale ubezpieczenie także nam się przyda. Co więcej, w związku z prowadzeniem samochodu może powstać wiele innych zdarzeń. Możemy sobie zrobić krzywdę w czasie dokonywania naprawy samochodu, a możemy nawet zapomnieć o hamulcu ręcznym i najechać sobie samochodem na stopę. Pakowanie bagażnika dachowego również bywa zajęciem dość niebezpiecznym.

Więcej na https://www.mtu24.pl/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz