Ubezpieczenia dodatkowe do pakietu ubezpieczeń podstawowych

Ubezpieczenia dodatkowe do pakietu ubezpieczeń podstawowychTowarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam cały wachlarz produktów. Ubezpieczenie pojazdu to obok obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC oraz autocasco AC obecnie wiele innych dodatkowych ubezpieczeń innych aspektów korzystania z auta.

Co warto wybrać a co niekoniecznie nam się przyda? Tu nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bo dla każdego z nas coś innego będzie istotną pomocą. Warto jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań – kto oprócz nas jeździ tym samochodem, jak dalekie trasy pokonujemy, jakimi jesteśmy kierowcami i jakim dysponujemy autem.

Nowe drogie auto? Nie oszczędzaj na dodatkach

Nowe auto warto ubezpieczyć tak, by jego wartość nie spadała przez cały okres obowiązywania polisy. Nowe auta bowiem najszybciej, błyskawicznie wręcz tracą na wartości. Nie jest przesadą powiedzenie, że auto traci na wartości już z chwilą wyjazdu z salonu. Co więcej jeśli na czas obowiązywania polisy przypadnie nam przełom roku nasze auto może stracić na wartości jeszcze więcej. Stała suma gwarantuje natomiast, że zarówno na początku obowiązywania polisy jak powiedzmy w 11 miesiącu przyjmujemy tą samą wartość samochodu, co będzie szczególnie istotne w przypadku kradzieży. Warto także rozważyć, np. leasingodawcy wymagają tej opcji w ubezpieczeniach by kwota sumy ubezpieczenia nie była pomniejszana poprzez wypłacone odszkodowania.

Assistance – twój asystent na drodze

Zwykle w pakietach OC i AC usługa assistance jest wliczona. Ten podstawowy zakres jest zazwyczaj wystarczający ale warto porównać go zawsze z wersjami rozszerzonymi w danym towarzystwie. Zakresy pomocy w ramach assistance bardzo się różnią w zależności od towarzystwa. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakresy kilometrowe holowania, a także na to czy ewentualnie pomoc dostaniemy pod domem. Sprawdźmy też kiedy przysługuje nam obsługa assistance, przy jakiego rodzaju awarii? Czy w zakres wliczona jest na przykład usługa dowozu paliwa czy podładowania akumulatora (zwykle w wersjach rozszerzonych assistance).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz