Sprzedaż obrazu – jak się za to zabrać?

Sprzedaż obrazu – jak się za to zabraćJeśli masz w domu obraz, którego ceny nie potrafisz określisz, który jest uznawany za cenną, rodzinną pamiątkę i który być może będziesz musiał/musiała sprzedać, zapewne zastanawiasz się w jaki sposób przeprowadzić całą transakcję – czy samodzielnie szukać jakiegoś kupca, czy też po prostu pozwolić, by zajęła się tym profesjonalna firma? Dokąd się zgłosić? Jakie dokumenty będą potrzebne? Jak się to wszystko odbywa? Tekst powstał z myślą o tych osobach, które szukają odpowiedzi na pytanie „gdzie sprzedać obraz?” – zachęcamy do dokładnego przeczytania!

 

Kiedy sprzedać obraz?

                Nie wszystkie przedmioty, jakie mamy w domu są wartościowe. Niestety, nawet jeśli coś ma wiele lat, może mieć raczej wartość sentymentalną, niż rzeczywistą. W takim wypadku o wiele rozsądniej jest pozostawić obraz w domu, niż sprzedawać go za marne pieniądze – o ile ktoś w ogóle go kupi. Sprzedaż opłaca się wówczas, jeśli to cenne dzieło sztuki, którego wartość może jeszcze wzrosnąć – a zatem można za nie otrzymać o wiele więcej pieniędzy, niż jest warte w momencie wyceny i niż było warte w czasie kupowania.

 

Jak sprzedać obraz?

                By sprzedać obraz, potrzebna jest najpierw jego wstępna wycena – a później dokładna, gdy już właściciel podejmuje decyzję, że rzeczywiście jest zainteresowany sprzedażą za co najmniej taką kwotę. Wycena nie musi się wcale odbywać osobiście – w tej chwili wszystko można załatwić przez internet, wysyłając do znanej placówki aukcyjnej informacje i dokumenty związane z obrazem, jak również jego fotografie. Gdy tak się uczyni, wystarczy zaczekać na wstępną wycenę i na kontakt od przedstawicieli firmy.

 

Gdzie sprzedać obraz?

                Sprzedaż obrazu prywatnemu kolekcjonerowi, albo osobie, którą samodzielnie się znajdzie nie jest zbyt dobrym pomysłem – cena jaką się uzyska może być niestety zaniżona. O wiele rozsądniej jest skontaktować się ze specjalistycznym domem aukcyjnym, który włączy obraz do kolejnej aukcji i w ten sposób nagłośni informację o jego sprzedaży. Im więcej będzie chętnych, tym większa szansa, że nasze dzieło sztuki uzyska wysoką ceną – a zatem właściciel sporo na tym zarobi!

Sprawdź szczegóły na: https://desa.pl/pl/pages/9/jak-sprzedac

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz