Sposoby na tanie zakwaterowanie

Internet umożliwia na szybkie wyszukanie zakwaterowania w najbardziej korzystnej cenie. Wymiana doświadczeń na forach internetowych to jedna z możliwości. O wiele częściej osoby wyjeżdżające na własną rękę korzystają z serwisów pozwalających wyszukać i zarezerwować kwatery zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Sposoby na tanie zakwaterowanie

 

Couchsurfing.org

To serwis, który umożliwia zaoferowanie noclegów we własnym domu czy mieszkaniu. Na stronach serwisu można znaleźć użytkowników oferujących noclegi za darmo, a mieszkających w bardzo różnych zakątkach świata. Użytkownicy serwisu zakładają w nim swój profil, w którym podają możliwie jak najwięcej informacji na swój temat oraz zamieszczają zdjęcia dobrze pokazujące mieszkania. Osoba szukająca lokum kontaktuje się bezpośrednio z osobą go oferującą. Użytkownicy za udostępnienie noclegów nie pobierają żadnych opłat. Couchsurfing to sposób na naprawdę bardzo tanie podróżowanie. Podobnym serwisem jest bewelcome.org.

Booking.com

Jest długo działającym i cieszącym się bardzo dużą popularnością serwisem do rezerwacji hoteli online. Oprócz hoteli w bazie serwisu są także pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne. W bazie serwisu jest obecnie ponad milion obiektów na całym świecie. W bazie są także polskie miejscowości. Właściciele obiektów w wielu wypadkach nie pobierają przedpłaty. Rezerwację potwierdza się podając numer karty kredytowej. Booking.com dostępny jest w ponad 40 językach, wśród nich jest także polski.

Hostelworld.com

To bardzo znany serwis, którego specjalnością jest wyszukiwanie i rezerwacja noclegów w hostelach. Rezerwacjo można dokonać bez przedpłaty. Za rezygnację do tygodnia przed planowanym rozpoczęciem pobytu nic nie zapłacimy. W bazie serwisu jest ponad 300 tysięcy obiektów w 170 krajach z całego świata. Serwis udostępnia aplikację mobilną. Strona dostępna jest między innymi po polsku.

Tysiące hoteli czeka również w bazie serwisu hostels.com. W serwisie zarezerwujemy także apartament w jednym z ponad 200 krajów świata. Strona dostępna jest po polsku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz