Sposoby na tanie wakacje

Wakacje z biurem podróży to na pewno opcja bardzo wygodna. Biuro podróży zapewni nam transport, nocleg i wyżywienie. Jest to jednak opcja stosunkowo droga. Coraz chętniej więc organizujemy wypoczynek na własną rękę. Wakacje zorganizowane samodzielnie wcale nie muszą być drogie. Korzystając z dostępu do internetu, możemy wyszukać zarówno tanie połączenia lotnicze jak i kwatery. Na wyszukanym samodzielnie wakacyjnym lokum możemy zaoszczędzić nawet do 20 procent.

Sposoby na tanie wakacje

 

Domy, hotele, apartamenty

Najwięcej kwater w wielu państwach świata znajdziemy na booking.com. Na tej stronie większość miejsc można zarezerwować bez przedpłaty. Wielu wynajmujących zgadza się także na jej darmowe odwołanie. Serwis działa bardzo sprawnie w większości krajów europejskich. Apartamentów i wakacyjnych domów możemy szukać także na międzynarodowych portalach, na przykład casamundo. pl. Dobre okazje możemy znaleźć również na stronach oferujących zakwaterowanie w poszczególnych krajach. Wybierając się do Grecji, przejrzyjmy oferty na przykład na stronach wimdu.pl/grecja czy na hostelsclub.com/country-pl-26.html.

W kwaterach prywatnych

Zatrzymanie się w kwaterach prywatnych to kolejna szansa na niedrogie zakwaterowanie. Z gościnności mieszkańców można skorzystać w wielu krajach Europy dzięki portalowi couchsurfing.com lub bewelcome.org. Użytkownicy tych portali udostępniają sobie noclegi nawzajem, nie pobierają za to żadnych opłat. Bardzo duże znaczenie mają w tym przypadku referencje i opinie wystawione przez innych couchsurferów. Osoby, które chcą kogoś do siebie zaprosić powinny na profilu podać jak najwięcej informacji o sobie. Mile wdziane są zdjęcia, które dobrze pokazują mieszkania. Na doświadczeniach tych serwisów bazuje portal airbnb.com. To rodzaj platformy ogłoszeniowej, na której oferty zamieszczają właściciele małych pensjonatów, hosteli lub zarządcy domów studenckich. Spora liczba ofert na tym serwisie zamieszczona jest przez osoby prywatne. Serwis weryfikuje gospodarzy oferujących kwatery, korzystanie z niego jest bezpieczne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz