Słów kilka o kredytach na samochód

Słów kilka o kredytach na samochódMarzeniem wielu osób jest posiadanie własnych czterech kółek. Spełnienie tego marzenia za gotówkę bardzo często jest niemożliwe. Można je jednak zrealizować dzięki kredytowi. Pieniądze na auto mogą pochodzić z bankowego (można je pożyczyć także z instytucji finansowej) kredytu gotówkowego lub specjalnego kredytu na samochód. Ten drugi kredyt charakteryzuje się niższym oprocentowaniem; mimo większej ilości formalności, które trzeba wypełnić, jest bardziej atrakcyjny.

 

Środkami użyczonymi przez bank w ramach kredytu samochodowego można sfinansować zakup różnych pojazdów silnikowych. Dzięki środkom z tego kredytu można zostać szczęśliwym nabywcą motorówki, motocykla, skutera albo przyczepy kempingowej. Kredyt samochodowy jest kredytem celowym. Nie można wydać go na inne cele niż ten, który został określony w zawartej z bankiem umowie. Kredytów samochodowych udziela wiele banków; oferta każdego z nich może mocno się różnić. Przed podpisaniem umowy kredytowej warto więc porównać oferty kilku banków. Można to zrobić bardzo szybko korzystając z porównywarek udostępnianych w internecie.

Kredyt samochodowy jest przeznaczony nie tylko na zakup nowego samochodu. Możliwe jest również sfinansowanie zakupu używanego samochodu. Większość banków ustala jednak, że auto nie może mieć więcej niż 10 lat. Niektóre banki są jeszcze bardziej rygorystyczne i nie udzielają kredytów na zakup samochodów, które mają więcej niż 5 lat. W większości banków kredyt samochodowy można wziąć maksymalnie na 10 lat. O tym, jak wysoki to będzie kredyt decyduje ocena zdolności kredytowej poszczególnych kredytobiorców.

Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie. Dodatkowo przez cały okres kredytowania kredytobiorca musi wykupować polisę autocasco z cesją na bank. Osoby, które szukają innych możliwości sfinansowania zakupu nowego auta mają do wyboru leasing konsumencki. Leasing jest dziś dostępny nie tylko dla firm; w leasing można wziąć auto, motocykl, a nawet quada.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz