Serwisy rezerwacji hoteli online

Internet otworzył przed nami wiele nowych możliwości. Bardzo chętnie w sklepach internetowych robimy zakupy, wykorzystujemy internet do poszukiwania informacji czy jako źródło rozrywki. Internet ułatwia także planowanie wakacyjnych wyjazdów; co więcej, dzięki serwisom rezerwacji hoteli pozwala na podróżach sporo zaoszczędzić. Na serwisach rezerwacyjnych można znaleźć lokum na wakacje czy podróż służbową w bardzo atrakcyjnej cenie.

Serwisy rezerwacji hoteli online

 

Booking.com

To chyba najdłużej działający serwis rezerwacji hoteli online. Jego baza jest więc naprawdę bardzo duża. Obejmuje nie tylko hotele, ale także apartamenty i pensjonaty. Poprzez booking.com można zarezerwować pokój w obiektach hotelowych na całym świecie. Serwis ma strony w wielu językach, jest także strona w języku polskim. Plusem rezerwacji przez booking.com jest to, że większość wynajmujących umożliwia rezerwację bez kosztów oraz zgadza się na jej darmowe odwołanie. Booking.com jest serwisem współpracującym między innymi z dużymi liniami lotniczymi. Osoby, które często korzystają z połączeń danego przewoźnika mogą zbierać punkty w ramach programu Miles & Mores i wymieniać je nie tylko na przeloty, ale także płacić nimi za kwatery zarezerwowane poprzez serwis booking.com. Na booking.com można wygodnie zarezerwować miejsce w pensjonacie, hotelu, apartamencie na całym świecie. Do tego będą to oferty idealnie dopasowane do potrzeb.

Airbnb.com

To kolejny, bardzo popularny serwis rezerwacji miejsc. Serwis tym różni się od booking.com, że oferty w serwisie mogą zamieszczać nie tylko właściciele hoteli, ale także osoby prywatne. I to od osób prywatnych pochodzi największa liczba ofert. Właściciele wolnych pokoi, domów, mieszkań dzielą się nimi z osobami, które w danej miejscowości właśnie szukają wolnych miejsc noclegowych. Płatności dokonuje się na konto serwisu; gdy złożona przez osobę poszukującą kwatery zostanie przez jej właściciela odrzucona, pieniądze z powrotem trafiają na jej konto. Istnieje możliwość wystawiania opinii o danych miejscach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz