Sekrety długowieczności Francuzów i mieszkańców Korei oraz Japonii

Wiele osób zadaje pytanie, dlaczego jedne narody są długowieczne, a inne żyją krótko? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: dłużej żyją te narody, które prowadzą zdrowy tryb życia.

Narody, które żyją długo

Z prognoz, które dokonane zostały przez Światową Organizację Zdrowia wynika, że największe szanse na długie życie mają Japończycy i mieszkańcy Korei Południowej. Spośród mieszkańców Europy szanse na najdłuższe życie mają Francuzi. W świetle prowadzony badaniach wynika, że na długość życia aż w 40 – 60 procentach wpływa zdrowy styl życia. Za kondycję zdrowotną geny odpowiadają zaledwie w 20 procentach. Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, gdyż styl swojego życia możemy zmienić, genów zmienić się nie da. Co robią długowieczne narody, że ich życie jest długie? Jak ich nawyki możemy przeszczepić na polski grunt?

Sekrety długowieczności Francuzów i mieszkańców Korei oraz Japonii

Dieta sprzyjająca długowieczności

Francuzi są przekonani, że swoje długie życie zawdzięczają piciu czerwonego wina, z kolei dobrą kondycję Japończycy mają zawdzięczać temu, że jedzą dużo ryb. Z kolei mieszkańcy Korei przekonują, że sekretem długowieczności jest ich narodowa potrawa kimchi – kiszona kapusta z dodatkiem papryczki chili. Dietetycy potwierdzają, że kiszonki, ryby morskie i czerwone wino zawierają substancje, które sprzyjają zdrowiu. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej diecie zarówno Francuzów, Japończyków jak i Koreańczyków, to okaże się, że w ich codziennych jadłospisach jest bardzo dużo warzyw. Typowy posiłek mieszkańca Japonii czy Korei składa się z dania głównego i warzywnych dodatków. Także Francuzi swój obiad lub kolacje rozpoczynają od zjedzenie sałaty. Najnowsze, przeprowadzone przez Brytyjczyków badania na temat żywienie wykazały, że ryzyko chorób kardiologicznych (także zawału) oraz nowotworowych spada o jedną trzecią, gdy codziennie jemy 10 porcji warzyw i owoców. Jedna porcja to 80 gram. Jeśli chcemy naśladować obyczaje długowiecznych Francuzów, Koreańczyków czy Japończyków to pamiętajmy, że są to narody bardzo aktywne fizycznie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz