Przeznaczenie i typy pił do betonu

Gdy mówimy o piłach, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych, zwykle przed oczyma stają nam przede wszystkim te rozwiązania, z których powinno się korzystać obrabiając drewno. Co jednak zrobić, jeśli musimy poradzić sobie ze znacznie bardziej wymagającym materiałem, takim, jak choćby beton? Okazuje się, że w ofercie wielu producentów znajdują się piły znakomicie radzące sobie także z tym wyzwaniem.

Zastosowanie piły do betonu

Przeznaczenie i typy pił do betonuPilarki oraz piły do betonu to rozwiązania cieszące się popularnością między innymi dlatego, że są nam w stanie zaimponować szeregiem charakterystycznych dla siebie zastosowań. Zwykle wykorzystuje się je na placach budowy i nie sposób zaprzeczyć, że są one jednymi z najważniejszych urządzeń, jakie można na nim spotkać. Można za ich pomocą ciąć nie tylko sam beton, ale także asfalt, a nawet kamień, piły okazują się przy tym rozwiązaniami zaskakująco precyzyjnymi. Można się o tym przekonać choćby obrabiając za ich pomocą płyty betonowe po to, aby dopasować je do oczekiwanych przez inwestora wymiarów. Oczywiście, wielość ich zastosowań może być nie tylko atutem, ale i wadą tego rodzaju urządzeń. Nie zawsze są one tak samo wytrzymałe, decydując się na ich zakup warto więc brać pod uwagę także ten aspekt z nim związany.

Rodzaje pilarek do betonu

Najbardziej popularnym kryterium podziału pił do betonu jest to, które definiuje sam sposób przycinania betonu. I choć w sprzedaży najczęściej dostępne są piły łańcuchowe traktowane jako dodatkowe akcesoria wykorzystywane podczas prac z udziałem przecinarki, nie są one wcale jedynymi rozwiązaniami, z jakimi mamy do czynienia. Dużą popularnością cieszą się także przecinarki tarczowe do betonu charakteryzujące się tym, że zasila je energia elektryczna. W sprzedaży dostępne są także piły stołowe do betonu, które wykorzystuje się przede wszystkim podczas bardziej precyzyjnego cięcia oraz obróbki. Oczywiście, podczas wyboru konkretnego typu piły warto zapoznać się także z informacjami na temat tego, kto odpowiada za ich produkcję i jaką gwarancję jest w stanie zaoferować kupującemu.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz