Pożyczka na samochód

Samochód to w dzisiejszych czasach podstawowy element wyposażenia każdego w miarę dobrze zarabiającego człowieka. Ludzie starają się kupować auta za gotówkę, ponieważ boją się brać kredytów, ponieważ pożyczka na samochód zawsze wiąże się z konsekwencjami.

Jest to o tyle bezpieczne rozwiązanie, że w razie kryzysu czy nieoczekiwanej sytuacji można samochód sprzedać, oczywiście ze stratą, ale bez nerwów, że jest się obciążonym kredytem, Niestety nie zawsze jest to możliwe, ze względów finansowych czy sytuacji życiowej.

Najtańszy kredyt

Pożyczka na samochódW związku z tym dealerzy samochodowi i banki prześcigają się w coraz nowszych i bardziej dogodnych dla klientów ofertach kredytowych. Każdy z nich chce zaoferować jak najtańszy kredyt samochodowy. Konsumenci natomiast, dzięki temu mają wiele możliwości wyboru i zdecydowania się na najbardziej korzystną ofertę. Jest to swego rodzaj samochód na raty. Nazwa choć mało adekwatna to chyba najłatwiejsza do wyobrażenia sobie przez przeciętnego człowieka. Wzięcie kredytu wiąże się oczywiście z koniecznością regularnych spłat i oddawania odsetek, ale jest to konsekwencja chęci posiadania samochodu. Takie rozwiązania mają największe powodzenie wśród firm, które kupują dla swoich pracowników samochody służbowe. Kupienie za gotówkę kilku czy kilkunastu aut wiązałoby się z niewyobrażalnie dużymi kosztami dla średnio czy nawet dobrze prosperującej firmy. Dlatego też firmy najczęściej decydują się na tego typu rozwiązania.

Zastaw rejestrowy

Jest to łagodniejszy sposób na zagospodarowanie naprawdę dużych pieniędzy. Istnieje również inny sposób na zakup samochodu tzw. zastaw rejestrowy. Istotną cechą tego zastawu jest możliwość pozostawania przedmiotu zastawu w (tym przypadku samochodu) u zastawcy oraz obowiązek zgłoszenia zastawu do rejestru prowadzonego przez sądy gospodarcze. Jest to oczywiście rodzaj wierzytelności, który niekoniecznie może każdemu odpowiadać, natomiast sam sposób korzystania z rat i kredytów na samochody powszechnie uważa się za duże udogodnienie i daje możliwość niezbyt zamożnym ludziom na posiadania tak wygodnego środka transportu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz