Pizza: popularne danie wśród Polaków

Do lokali gastronomicznych, które od lat odwiedzamy bardzo chętnie należą pizzerie. Pizza to danie kuchni włoskiej, które kochają osoby w bardzo różnym wieku; jest to danie, które lubią nie tylko dzieci.

Margherita: pizza, którą koniecznie trzeba spróbować

Pizza: popularne danie wśród PolakówW każdym włoskim regionie można zjeść pizzę z innymi dodatkami. Rodzajów pizzy we Włoszech jest mnóstwo. Nie ma chyba jednak drugiej, która dorównywałaby popularnością pizzy Margherita. To danie, które po raz pierwszy zostało przygotowane przez neapolitańskiego kucharza na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej w 1889 roku. Składniki tej pizzy to: mozzarella, pomidory, bazylia. Ułożone na drożdżowym placku tworzą barwy włoskiej flagi. Osoby, które mają ochotę na pizza Gliwice bez trudu mogą zamówić klasyczną Margheritę. Aby danie to było przygotowane zgodnie z tradycyjną recepturą, należy użyć oryginalnej, pochodzącej z Kampanii mozzarelli i pomidorów San Marzano. W dobrych pizzeriach ciasto na pizzę przygotowywane jest z mąki typ „00”. Pomidory San Marzano są bazą sosu nie tylko do pizzy Margherita. Także ser mozzarella może znaleźć się na innych rodzajach pizzy. Pizzę wypieka się w piecach opalanych drewnem.

Nie tylko Margherita

Licząca 125 lat pizza Margherita jest wyjątkowo popularna nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Miłośnicy pizzy mogą zjeść jednak znacznie więcej rodzajów. Dodatki, które mogą znaleźć się na drożdżowym placku mogą być naprawdę bardzo różne. Capricciosa to również bardzo chętnie zamawiana przez Polaków pizza. Klasyczne dodatki do tej pizzy to między innymi delikatne karczochy. Szczególną pozycję w menu wielu pizzerii zajmuje także pizza prosciutto. Do jej przygotowania kucharze mogą użyć dwóch rodzajów szynki: prosciutto crudo lub prosciutto cotto. Prosciutto cotto to delikatna, długo gotowana szynka, prosciutto crudo to szynka, która dojrzewa przez co najmniej kilka miesięcy. Najczęściej we włoskich i renomowanych polskich pizzeriach do przygotowania pizzy wybiera się szynkę prosciutto cotto.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gliwice

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz