Organiczne produkty

Organiczne produktyByć może dlatego, że żywność śmieciowa z sieci fast-foodów i marketów jest bardzo tania w produkcji. Bo ile może kosztować zrobienie w laboratorium chemicznym sosu do mięsa czy substancji, z której przyrządza się kurczaki w sieciach szybkiej obsługi?

Kura ekologiczna, a w czasie komunizmu powiedzielibyśmy po prostu kura, bez dodatkowego słowa „ekologiczna, domowa” to ptak hodowlany, wypuszczany na wolny wybieg. Co znajdzie to zje. Nie chodzi o to, że popieram komunizm. W żadnym wypadku. Jedynie rolnik w tamtym okresie nie został kupiony przez Unie Europejską, Monsanto i innych trucicieli. Wtedy mieliśmy jedną z najzdrowszych żywności na świecie. Dzisiaj powstał nowy rynek, nowa branża z naklejkami: „ekologiczna, domowa, green, organiczna, bez szkodliwych pestycydów, bez sztucznych nawozów, bez napromieniowywania, bez sztucznych dodatków, bez rozpuszczalników przemysłowych, bez GMO, bez hormonu wzrostu, bez….”.  Za niedługo będziemy dostawać metrową ulotkę do każdego produktu ekologicznego z wykluczeniami, co nie zawiera.

Czy organiczny zawsze jest zdrowy? Oczywiście, że nie. Należy uodpornić się na słowa „bio”, „organic” i temu podobne. Szczególnie, kiedy kupujemy w markecie produkty przetworzone z takimi naklejkami. Ubranie produktu w zielone pudełko, nie oznacza od razu, że jest zdrowy.Ideałem byłoby kupowanie tylko świeżych lub mrożonych surowych produktów. Wszystkich uprawianych czy hodowanych organicznie. Tylko wtedy można byłoby mieć kontrolę nad tym, co się spożywa.Ale dla wielu osób kupowanie wyłącznie organicznych owoców i warzyw, nieprzetworzonego mięsa i ryb, przekracza możliwości finansowe. Są one za drogie. Niestety, ale produkt biały z wodą i chemicznymi dodatkami z marketu zwany mlekiem, nie jest tym samym, co mleko od domowej, pasącej się na polu krowy. Pielęgnacja takiej krowy wymaga pracy, poświęconego czasu. Dlatego nie wiadomo czy produkty domowe są za drogie czy korporacje chemikaliami sztucznie obniżyły ceny śmieciowych produktów. Może my mało zarabiamy, bo opieka nad zwierzętami, warzywami, owocami kosztuje i czas i pieniądze.

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz