Objawy wrzodów żołądka

Objawy wrzodów żołądkaNajczęstszym objawem wrzodu żołądka jest palący ból brzucha, który rozciąga się do klatki piersiowej. Może być łagodny lub mocno dokuczliwy. 

Do innych, ale równie często spotykanych objawów wrzodów żołądka zaliczamy również: zgaga lub refluks żołądkowy, wzdęcia, nudności, wymioty, krew w stolcu, zmiany w apetycie, nietolerancja pokarmowa, niestrawność, utrata masy ciała i ból w nocy (osoba może się obudzić w środek snu z powodu bólu żołądka).Małe owrzodzenia mogą nie wywoływać żadnych objawów we wczesnych fazach. Jednak nieleczone owrzodzenia mogą z czasem ulec pogorszeniu. Mogą doprowadzić do innych poważniejszych powikłań zdrowotnych, takich jak perforacja, w których otwór w wyściółce żołądka lub jelicie cienkim powoduje infekcję; krwawienie wewnętrzne, które może prowadzić do utraty krwi; i powodować blizny, co utrudnia przechodzenie pokarmu przez przewód pokarmowy. Wszystkie te powikłania są poważne i mogą wymagać operacji. Jeśli wystąpi nagły, ostry ból brzucha, nadmierne pocenie; krew w wymiocinach lub stolcu; brzuch, który jest twardy w dotyku; bóle brzucha, które pogarszają się wraz z ruchem, to należy zwrócić się o pomoc specjalisty.

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz