O serwisach do rezerwacji noclegów

Wyjazdy z biurem podróży mają wiele zalet. Biuro zapewnia transport, nocleg, wyżywienie. Wyjazdy zorganizowane  nie należą jednak do tanich, do tego nie można czuć się swobodnie. Coraz więcej osób decyduje się organizować wyjazdy na własną rękę. Są osoby, które w ten sposób podróżują w najdalsze zakątki świata już od kilku lat i bardzo sobie to cenią. Tańszych noclegów szukają w internecie korzystając z różnych serwisów internetowych, które pozwalają bookować noclegi. Zobaczmy, jakie to są serwisy i czy noclegi znalezione za ich pośrednictwem są bezpieczne.

O serwisach do rezerwacji noclegów

 

Airbnb.com

Serwis powstał w 2008 roku. Oferty w serwisie zamieszczają osoby, które są właścicielami małych pensjonatów lub hosteli oraz zarządcy domów studenckich i internatów. Oferty na portalu zamieszczają również osoby, które mają do wynajęcia na przykład mieszkanie lub pokój. Platforma do rezerwacji noclegów ocenia, czy oferowane do wynajęcia pokoje lub apartamenty naprawdę istnieją. Gospodarze oraz kwatery do wynajęcia przechodzą weryfikację. Opłaty za wynajem dokonuje się za pośrednictwem serwisu. Usługa jest bardzo rozbudowana, można zapraszać innych użytkowników do noclegów. Korzystanie z możliwości, jakie daje serwis to nie tylko okazja do znalezienia tańszego noclegu, ale także do nawiązania nowych, niezwykle interesujących znajomości. Serwis dokłada wszelkich starać, aby zarówno goście jak i gospodarze czuli się bezpiecznie.

 

Booking.com

To kolejna bardzo popularna platforma do rezerwacji noclegów. Booking. Com działa zupełnie inaczej niż airbnb.com. Jest bardzo bogatą bazą, w której można znaleźć nocleg zarówno w 5-gwiazdkowym hotelu, jak w małym pensjonacie, w którym warunki są trochę skromniejsze. W serwisie zarejestrowanych jest już około milion obiektów z całego świata. Większość z nich można rezerwować bez żadnych wstępnych kosztów. W wielu także odwołanie rezerwacji nic nie kosztuje. Booking.com to serwis pełniący rolę pośrednika. Za swoje usługi pobiera prowizję od właścicieli obiektów turystycznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz