Nowy VW passat

vw passatJeszcze w tym roku w polskich salonach marki Volkswagen pojawi się zupełnie nowy passat. Nad Renem ceny nowego passata limuzyny zaczynają się od 24.425 Euro. Poprzednik kosztował 25.100 Euro

Siódma już generacja tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem modelu została wyposażona w nowe podwójne reflektory z opcjonalnymi światłami biksenonowymi i diodowymi. Światłami do jazdy w dzien. Nowy tył nadwozia zdaje się być bardziej płaski, a zakończenie obu wersji nadwozi szersze. W kabinie zobaczymy całkowicie nowe siedzenia z zagłówkami, z możliwością regulacji także w poziomie oraz poszycie drzwi, w którym może być zamontowane oświetlenie. Nieco inna jest także deska rozdzielcza i konsola środkowa. Warto podkreślić tez, ze wszystkie dziesięć silników o mocy od 77 kW/105 KM do 220 kW/300 KM będzie zużywać mniej paliwa i emitować do atmosfery mniej, CO2. Najmniejszy, a mimo to dysponujacy wysokim momentem obrotowym turbodiesel(1.6TDI) o mocy 105KMi250Nm spala 4,2l / 100 km, co odpowiada emisji 109 g/km, CO2. Jednostka 1.4 TSI (90 kW/122 KM) – w wersji Blue Motion Technology zużywa 5,8 l/100km. Koncern chwali się, ze passat 2010ma tez oferować kierowcom dużo więcej, niż kiedy kolie za taka sama cenne. Do seryjnego wyposażenia wersji podstawowej Trend linę w modelach z silnikami wysokoprężnymi z turbo sprężarka należy, na przykład, system Start-Stop oraz system odzyskiwania energii.

Nowy passat może być wyposażony m.in. w system rozpoznający stopień zmęczenia kierowcy, który ostrzega kierowcę sygnałem akustycznymi optycznym. Kolejne nowości to tylna kanapa, która można złożyć z bagażnika i hak holowniczy wysuwający się po wciśnięciu przycisku.


źródło: www.echomiasta.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz