Nie przepłacaj za noclegi

W polowaniu na tanie noclegi w hotelach, pensjonatach czy apartamentach przydaje się internet. Sprawdza się zarówno wtedy, gdy poszukujemy kwatery na już, jak i wtedy, gdy planujemy urlop. Za pośrednictwem sieci możemy znaleźć lokum, na którym zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych. Jak szukać w internecie tanich noclegów?

Nie przepłacaj za noclegi

 

Pośrednicy

Przy wyszukiwaniu noclegów warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek. Ich zalety (oczywiście poza cenami) to bogata oferta (można szukać hoteli, pensjonatów oraz o wiele tańszych, choć mniej komfortowych hosteli). Korzystając z internetowych wyszukiwarek mamy również możliwość zapoznania się z opiniami osób, które z oferty skorzystały wcześniej. W Polsce najlepiej znane są dwa serwisy: trivago.pl oraz booking.com. Z usług tych wyszukiwarek korzysta się bardzo prosto, w większości miejsc za rezerwację nie jest pobierana żadna opłata. Także za odwołanie rezerwacji w określonym czasie nie trzeba nic płacić. Osoby, które są wyjątkowo sprytne, nie wykupują noclegu za pośrednictwem jednego z tych serwisów. W sytuacji, gdy znajdą ofertę, która im odpowiada, kontaktują się bezpośrednio z danym obiektem. Oba serwisy są tylko pośrednikami, za możliwość zamieszczenia oferty pobierają od właściciela obiektu prowizję w wysokości do 20 procent.

Strony internetowe regionów

W trakcie przygotowań do wyjazdu na własną rękę, warto sprawdzać także bazy kontaktów, które zamieszczane są na internetowych stronach regionów, miast i samorządów. Ten sposób można szczególnie polecić osobom, które preferują wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych. Strony te są z reguły prawdziwą kopalnią ciekawych adresów. Podobne można też znaleźć kontaktując się z informacją turystyczną w interesującym nas regionie.

Znalezienie dla siebie najlepszego noclegu nie jest trudne. W realizacji wakacyjnych planów mogą Ci pomóc na przykład specjalne internetowe wyszukiwarki. Ich moc tkwi zarówno w cenach, jak i w ogromnej liczbie ofert. W znalezieniu tanich noclegów przydają się także porównywarki cen.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz