Najchętniej kupowane samochody w Polsce

W Polsce najczęstszym przedmiotem zakupu są samochody ekonomiczne, które potrafią oszczędzać paliwo zarówno na trasie jak i w mieście. Do takiego stanu rzeczy doprowadziły nie tylko galopujące ceny benzyny oraz oleju napędowego, ale również niska zasobność portfeli.

Aby zarobić na samochód średniej klasy duża część naszych rodaków musiałaby pracować przez cały rok tylko na to auto, a jak wiadomo nie jest to przecież możliwe. Informacje, jakie przedstawia nam autogiełda, pokazują, że najczęściej kupowane w naszym kraju są samochody takie jak Skoda Octavia oraz Fabia, Toyota Yaris oraz Opel Astra.

Brak SUV-ów

Najchętniej kupowane samochody w PolsceOczywiście te dane odnoszą się tylko i wyłącznie do samochodów nowych, a nie używanych. Na czele rankingu zabrakło miejsca dla SUV-ów, które zyskują coraz większą popularność za sprawą tego, że potrafią poradzić sobie w każdych warunkach, mają dużą ładowność oraz są bardzo przyjazne dla oka. Ogólnie rzecz biorąc są to pojazdy podobne do kombi, jednak znacznie lepiej radzą sobie w terenie oraz według wielu są ładniejsze. Moto testy wykazują jednak, że nie wszystkie SUV-y poradzą sobie w terenie, ponieważ wiele z nich jest typowo miejskimi samochodami i na rajdy samochodowe z pewnością się nie nadają. Znacznie żywszy jest rynek samochodów używanych, gdzie w skali roku dochodzi do znacznie większej ilości transakcji. Oczywiście tam najlepiej sprzedają się samochody, których jest najwięcej, a więc Volkswageny Golfy i na przykład Fiaty Seicento.

Pojazdy wyższej klasy

Na rynku pojazdów używanych sporą popularnością cieszą się również pojazdy wyższej klasy. Przeciętny polak mając do wydania 50 000zł na samochód woli kupić 5-letni pojazd wysokiej klasy niż nowy samochód, który nie będzie mógł dorównać temu starszemu samochodowi. Dobrze sprzedaje się honda crv opinie o tym aucie są bardzo pochlebne, a dodatkowo w tym roku wyszedł nowy model, więc ceny tych starszych jeszcze nieco się obniżą. Myślę, że jeszcze przez wiele lat na polskim rynku będą dominowały samochody używane, ponieważ średnie zarobki w naszym kraju są zbyt niskie, by każdy mógł pozwolić sobie na kupno auta w salonie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz