Kupuj samochód z głową!

Kupując nowy samochód trzeba brać pod uwagę bardzo wiele czynników. Jest to zakup, na który wydaje się bardzo duże sumy, więc lepiej, aby był on w pełni przemyślany. Kupując pojazd bardzo łatwo popełnić błąd, dlatego najlepiej na oglądanie samochodu brać jakiegoś dobrego znajomego, który oceni, czy dany model jest rzeczywiście wart uwagi i pieniędzy, jakich się za niego żąda.

Nawet ceny aut używanych są bardzo wysokie i łatwo jest utargować cokolwiek przy zakupie, więc nie można pozostawiać tutaj miejsca na jakąkolwiek pomyłkę, gdyż w przyszłości będzie się tego bardzo żałowało. Najlepiej, aby umowa kupna sprzedaży samochodu była tak skonstruowana, by kupujący miał jakąś gwarancję rozruchową.

Gwarancja rozruchowa

Kupuj samochód z głową!Chociażby na 1000km, która pozwoli mu sprawdzić wszystkie podzespoły oraz to, czy są one w pełni sprawne i nie zagrażają pasażerom, ani kierowcy. Coraz większą uwagę powinno się także zwracać na spalanie samochodu, ponieważ galopująca cena benzyny skutecznie zniechęca od zakupu samochodów z silnikami o pojemności 1.6 litra wzwyż. Kierowcy tęsknią za czasami, kiedy mogli kupować benzynę za mniej niż 2zł za litr. Niestety już te czasy przeminęły i zapewne nigdy nie wrócą, a przynajmniej nie w naszym kraju. Podczas zakupu dobrze jest przejrzeć auto testy dla wybranego modelu. W wielu z nich odsłonięte są najsłabsze strony danego pojazdu. Warto więc wybierać takie witryny, które głównie skupiają się na usterkach, jakie kryje w sobie dany pojazd. Strona internetowa, która zachwala wszystkie samochody jest nic nie warta, ponieważ użytkownikom przeglądającym takie teksty bardziej zależy na ewentualnych usterkach niż wyidealizowanych mocnych stronach pojazdu.

Tuning – warto?

Nie warto decydować się na samochody, które przeszły tuning silnika. Bardzo często jest tak, że był on robiony przez nieprofesjonalny warsztat lub na własną rękę właściciela. W takich przypadkach silniki bardzo łatwo się psują, co wiążę się z koniecznością zakupu nowego, a ceny niektórych z nich są naprawdę koszmarne. Dobrze jest mieć również na uwadze nowinki motoryzacyjne, które dotyczą samochodów używanych. Ułatwi to w wielu przypadkach odpowiedni wybór.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz