Karta płatnicza i usługa cash back

Karta płatnicza i usługa cash backKarty płatnicze są bardzo wygodne. Przybywa więc osób, które rezygnują z noszenia w portfelu gotówki. Zapominamy, że kartą nie w każdym miejscu można zapłacić. Mało prawdopodobne jest, że terminal znajdziemy w małym kiosku sprzedającym bilety komunikacji miejskiej. Co więc możemy zrobić w sytuacji, gdy potrzebna jest nam gotówka, a w pobliżu nie ma żadnego bankomatu? Możemy skorzystać z usług cash back.

 

Usługa cash back umożliwia wypłacenie gotówki, gdy robimy zakupy i płacimy za nie kartą płatniczą. Aby wypłacić pewną sumę pieniędzy musimy za zakupy w supermarkecie zapłacić w formie bezgotówkowej. Do swojej dyspozycji usługę cash back będziemy mieli od razu, gdy karta zostanie aktywowana. Wypłata gotówki oraz płatność za zakupy zostaną rozliczone jako jedna transakcja. Suma obu tych transakcji obciąży nasz rachunek bankowy.

Pamiętajmy, że z usługi cash back możemy skorzystać bez względu na to, za jaką kwotę dokonaliśmy zakupów. Gotówkę wypłacimy zarówno robiąc zakupy na przykład na kwotę dwudziestu złotych, ale też wtedy, gdy wartość zakupów przekroczy na przykład kwotę dwustu złotych. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, gdyż są sklepy, w których sprzedawcy ustalają limit zakupowy; jeżeli go nie przekroczymy nie wypłacą nam pieniędzy.

Musimy też pamiętać o tym, że nie wszędzie pieniądze uda nam się wypłacić oraz o tym, że możemy nie mieć dostępu do usługi cash back. Pamiętajmy, że usługa ta nie jest dostępna w przypadku każdej karty płatniczej. Czy posiadana przez nas karta ma taką możliwość, musimy zapytać w banku. W banku dowiemy się także, w których sklepach i punktach usługowych na terenie naszego miasta z usługi cash back można skorzystać. Usługi cash back na chwilę obecną realizowane są w około sześćdziesięciu tysiącach miejsc. Miejsca, które oferują tę usługę oznaczone są logo MasterCard albo Visa. Oznaczeń można szukać na drzwiach wejściowych, w witrynie sklepowej albo przy kasie.

Usługa cash back to rozwiązanie bardzo wygodne, gdy zabraknie nam gotówki, a bankomat jest zepsuty albo znajduje się na drugim końcu miasta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz