Jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybrać?

Polscy kierowcy zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Popularne OC jest podstawowym i najważniejszym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Oprócz OC w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych dostępne są także ubezpieczenia dobrowolne. Zobaczmy, jakie jeszcze ubezpieczenie komunikacyjne mogą wybrać dla siebie właściciele samochodów.

Jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybrać?

 

OC

To ubezpieczenie komunikacyjne musi mieć każdy pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany w Polsce. Ubezpieczenie to chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód, które zostały wyrządzone podczas kolizji lub wypadku drogowego. Ubezpieczenie OC obejmuje ochroną także szkody, które powstały podczas postoju ubezpieczonych pojazdów. Zakres ubezpieczenia OC został uregulowany między innymi przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 2003 roku. Niezależnie od ceny, którą zapłacimy za polisę OC, otrzymamy to samo.

 

AC

Autocasco należy do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak na polskie warunki należy do stosunkowo drogich, nie jest więc kupowane zbyt często. Najczęściej polisę AC kupują właściciele nowych samochodów, których wartość jest bardzo wysoka oraz osoby, które kupiły samochód za pieniądze z bankowego kredytu. Od pewnego czasu w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych pojawiło się też minicasco zwane także Smart Casco. Zakres ochrony minicasco jest w porównaniu z podstawowym AC dość okrojony, ale za to składka jest stosunkowo niska. Do tego można kupić polisę będąc właścicielem samochodu mającego więcej niż 10 lat.

 

NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni kierowcę oraz pasażerów. Jest to ubezpieczenie osobowe, a więc odszkodowania przyznawane są tylko osobom, które w związku z ruchem pojazdów odniosły trwały uszczerbek na zdrowiu. Zakres ochrony polisy NNW może uwzględniać zdarzenia, które zostały wywołane na przykład na skutek zawału serca u kierującego pojazdem kierowcy.

 

Assistance

Komunikacyjne assistance to ubezpieczenie pomocowe. W zakres ubezpieczenia wchodzi między innymi holowanie zepsutego pojazdu. Polisa może obowiązywać tylko na terytorium Polski.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz