Jakie są popularne rodzaje pizzy?

Smakosze na całym świecie bardzo cenią włoską kuchnię. Do dań wywodzących się z kuchni włoskiej i cieszących się ogromną popularnością w każdym zakątku świata zalicza się pizzę. Potrawa ta może zostać przygotowana w bardzo różnych wariantach. Zobaczmy, jakie rodzaje pizzy są najbardziej popularne.

Neapolitańska

Najbardziej klasyczna, wyjątkowo smaczna, mimo że składa się z niewielkiej ilości bardzo prostych składników. Do przygotowania pizzy neapolitańskiej niezbędne są pomidory San Marzano, mozzarella di bufala oraz listki bazylii. Gotowe danie ma kolory włoskich barw narodowych. Pizzę podaje się skropioną wysokiej jakości oliwą z oliwek.

Jakie są popularne rodzaje pizzy?

Sycylijska

Każdy region Włoch ma własne receptury na pizzę. Na Sycylii ciasto jest grubsze niż w innych regionach. Sycylijska pizza najczęściej jest też prostokątna. Dodatkiem do pizzy sycylijskiej są czarne oliwki. Bardzo podobną pizzę można zjeść na Sardynii. Mieszkańcy tej wyspy zastępują jednak oliwki karczochami.
Bianca To wersja pizzy, z którą wielu Polaków może nigdy się nie spotkać. W przypadku tej pizzy sos pomidorowy jest zastąpiony sosem beszamel. Jest to biały sos na bazie mleka, masła, mąki. Warto wiedzieć, że w Rzymie tą samą nazwą określany jest chleb zapieczony z solą i oliwą.

Ziti

To pizza, która w Polsce jest jeszcze mniej znana niż bianca. Przygotowuje się ja z dwoma, czasem trzema gatunkami sera. Najważniejszym jednak jej składnikiem jest makaron. Sery niezbędne do przygotowania pizzy ziti to parmezan, mozzarella i ricota. Dwa ostatnie sery miesza się z makaronem. Startym parmezanem posypuje się wierzch pizzy. Pizza to danie składające się z bardzo prostych składników. Wyjątkowy smak włoska pizza zawdzięcza temu, że są to składniki najwyższej jakości. Wiele polskich pizzerii, na przykład te w Zielonej Górze, także oferują taką pizzę.

Zobacz na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zielona-gora-c-h-r-focus-mall!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz