Jakie są piły do betonu?

Nie wszystkie materiały, które używane są w budownictwie są tak łatwe w obróbce jak drewno. Niektóre są wyjątkowo twarde i wymagają użycia specjalnych narzędzi. Piły do betonu to podstawowe narzędzia do przecinania betonu.

Zastosowanie pił do betonu

Nazwa sugeruje, że służą one tylko do cięcia betonu, ewentualnie do betonu zbrojonego. Okazuje się jednak, że ich zastosowanie jest znacznie szersze. Piłą do betonu można ciąć także asfalt, płyty chodnikowe, cegłę, cegłę silikatową, terakotę czy kostkę brukową. Piła może też służyć do cięcia kamienia naturalnego lub sztucznego.

Jakie są piły do betonu?

Rodzaje pił używanych do betonu

W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów pił do betonu. Do tych, które cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością należą piły czy też pilarki łańcuchowe. Tym, co wyróżnia pilarki przeznaczone do betonu od tych do cięcia drewna jest inny materiał, z którego został wykonany łańcuch pilarki. W pilarkach do betonu stosowane są łańcuchy diamentowe. Piłą z koronowym łańcuchem można ciąć kamień, beton, asfalt, mury. Ten typ pił wykorzystuje także straż pożarna. Wśród pił do betonu na uwagę zasługują te z wodnym systemem oczyszczania. Woda usuwa powstające przy piłowaniu zanieczyszczenia, a jednocześnie chłodzi łańcuch chroniąc go przed przegrzaniem. Napędem w piłach łańcuchowych jest silnik spalinowy. Silniki te emitują duże ilości spalin, niektórzy producenci zastosowali więc nowoczesne technologie, dzięki którym emisja spalin do atmosfery spadła o 70 procent. Piły łańcuchowe do betonu na wielu placach budów są narzędziami pomocniczymi używanymi obok tarczowych zasilanych energią elektryczną przecinarek do betonu. Urządzenia te doskonale się uzupełniają i sprawiają, że cięcie nawet najbardziej twardych materiałów jest zdecydowanie łatwiejsze. Praca z tymi urządzeniami staje się bardziej efektywna. Czas wykonywania niektórych prac udaje się znacząco skrócić. Warto jeszcze dodać, że rozwiązania stosowane przez producentów sprawiają, że praca piłami do betonu jest bardzo bezpieczna i mało uciążliwa.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz