Jaki samochód na początek?

W Polsce prawo jazdy mogą mieć już osiemnastolatkowie, wielu z nich po zdanym egzaminie dostaje od rodziców dowód rejestracyjny pojazdu. Najczęściej wybór pada na małe, kompaktowe samochody o ograniczonej mocy. Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne można trafić na bardzo ciekawe propozycje. Najczęściej przewijają się tam fiaty Seicento.

Samochód ten moim zdaniem nadaje się na pierwszy pojazd dla młodego kierowcy, który nie posiada żadnego doświadczenia za kółkiem. Istotnym plusem jest jego rozmiar, który ułatwia manewr parkowania, zmieści się w wielu miejscach, gdzie inne auto nie wjedzie. Plusem dla rodziców jest również to, że Seicento ma ograniczoną moc i nie pojedzie więcej niż 140km/h, jednak sama jego konstrukcja i użyte blachy pozostawiają wiele do życzenia.

Opel Corsa

Jaki samochód na początek?Jeżeli dojdzie do wypadku to z fiata zbyt wiele może nie zostać, dlatego drugim najczęściej wybieranym samochodem dla początkujących kierowców jest opel corsa. Nawet te starsze roczniki mają wyższy poziom bezpieczeństwa od Seicento i przy tym nieco większą moc. Opel corsa opinie na forach motoryzacyjnych ma bardzo pochlebne i wielu ludzi poleca go na pierwszy samochód. Jest on mało awaryjny, a części zamienne można nabyć dość niskim kosztem. Dla bardziej wymagających polecany jest fiat Punto opinie a jego temat są zdecydowanie lepsze niż o seicencie, a dodatkowo w niektórych ośrodkach szkoleniowych jest on wciąż używany, więc kierowcy nie poczują żadnej różnicy przesiadając się z elki do własnego auta.

Fiat Uno

W grę może wchodzić jeszcze fiat uno dane techniczne tego samochodu jednak nie są najlepsze, a jego produkcja skończyła się już paręnaście lat temu. Plusem jest z pewnością niska cena, jednak ja osobiście bym go nigdy nie kupił . Przedstawiam tutaj najlepsze z tych najtańszych pojazdów, które są bardzo popularne, ludzie zamożni nie znajdą tu nic ciekawego, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo potomków nie kupią najtańszych modeli, jednak jeśli samochód będzie prowadzony bezpiecznie to i kierowcy nic się nie stanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz