Jak wyjechać na wakacje z internetem?

Internet i nowoczesne technologie ułatwiają planowanie dłuższego czy krótszego urlopu. Dzięki nim możemy znaleźć najlepsze noclegi, środki transportu i najlepsze restauracje.

Jak wyjechać na wakacje z internetem?

 

Szukając noclegu

Warto skorzystać z portali rezerwacyjnych. Nieograniczony wybór hoteli, pensjonatów i apartamentów znajdziemy na booking.com. Wielką zaletą tej strony jest to, że spora liczba wynajmujących umożliwia rezerwację bez żadnych kosztów. Również jej odwołanie nic nie kosztuje. Naprawdę warto wybrać booking, gdy zależy nam na znalezieniu noclegów w przystępnej cenie i w komfortowych warunkach. Innym sposobem na tanie zakwaterowanie są noclegi w kwaterach prywatnych. Szukając takich miejsc zakwaterowania warto skorzystać z portalu Airbnb.pl. Portal ten pośredniczy między osobami, które mają do wynajęcia pokój, mieszkanie lub apartament. Jest to portal, na którym zakwaterowania warto szukać, gdy wybieramy się na wakacje z dużą grupą znajomych. Za rezerwację trzeba zapłacić od razu. Nie zawsze mamy możliwość odwołania jej bez ponoszenia żadnych kosztów. Szukając zakwaterowania w kwaterach prywatnych, możemy skorzystać także z portalu wimdu.pl. Działa on podobnie do tego poprzedniego. Najtańsze noclegi oferują hostele, ale pod warunkiem, że wybierzemy wieloosobowy pokój. Największą bazą noclegów w hostelach dysponuje serwis hostels.com. Przy rezerwacji musimy wpłacić zadatek (około 13 procent ceny). Wiedzy o noclegach można szukać także w informacji turystycznej.

Aplikacje, które ułatwią nam podróż

Okolice hotelu, domu wakacyjnego czy hostelu możemy obejrzeć korzystając z Google Maps. To aplikacja, która umożliwi nam także poruszanie się po polskich i europejskich nieznanych sobie miastach bez mapy. Drugą aplikacją, która może nam się przydać na wakacjach jest e-podróżnik. pl. dzięki szybko niej znajdziemy transport między miejscowościami w Polsce lub transport między większymi polskimi a europejskimi miastami. Gdy lubimy dobrze zjeść, opinii o restauracjach możemy szukać na portalu tripadvisor.com.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz