Jak wybrać serwis samochodowy

Każdy właściciel auta wie, że dobry mechanik to skarb. Jeśli jesteśmy właścicielami nowego auta, to obowiązuje nas gwarancja. Oznacza to, że wszystkie przeglądy, drobne naprawy, wymiany eksploatacyjne musimy wykonywać w warsztacie serwisowym. Nie zawsze oznacza to lepszą jakość usług, ale zawsze wiąże się z większymi opłatami.

Jak wybrać serwis samochodowyPo zakończeniu gwarancji mamy wolność wyboru. Bardzo ważne jest, by nasz samochód był obsługiwany przez jeden warsztat lub specjalistę. To on zna auto, wie jak chodzi i znacznie mniej czasu straci na zdiagnozowanie usterki niż mechanik, który po raz pierwszy ma do czynienia z naszym autem.

Dobry fachowiec

Podstawowy problem dotyczy  kwestii jak rozpoznać profesjonalny warsztat. Wiadomo, że każdy będzie zapewniał nas o najwyższej jakości usług, krótkim terminie i niskich cenach. Ale jak to zweryfikować? Jest kilka podstawowych zasad:

  • polecenie – rekomendacje znajomych to najlepsza ocena zakładu,
  • rozmowa wstępna – jeżeli wypytywani jesteśmy o szczegóły awarii, to mamy do czynienia z fachowcami,
  •  przyjęcie samochodu do naprawy – pracownicy spisują stan licznika, stan paliwa,
  • otrzymujemy wstępną wycenę,
  •  na wykonywane usługi udzielana jest gwarancja,
  •  części wymienione dostajemy do zwrotu,
  •  sensowne terminy.

Uwzględnienie tych elementów pozwoli nam obiektywnie ocenić warsztaty samochodowe i wybrać ten najlepszy. Pamiętajmy, że elegancki lokal, super maszyny nie gwarantują najlepszej jakości usług, bo o niej decydują umiejętności i zaangażowanie ludzi. Oczywiście najbardziej komfortową sytuacją jest zaprzyjaźniony pan Józek, który dłubie przy samochodach, bo to kocha. Wtedy usługę wykona szybko, tanio i co najważniejsze dobrze.

Jednak większość użytkowników aut skazana jest na warsztaty samochodowe znajdujące się w najbliższej okolicy. Warto popytać wtedy znajomych, zasięgnąć opinii na forach (bardzo skuteczne i miarodajne) i porozmawiać z pracownikami.

Oczywiście czynności te wymagają czasu i zachodu, ale mamy wtedy pewność, że oddajemy auto w dobre ręce. Od tego przecież zależy nasze bezpieczeństwo.

Warsztaty samochodowe świadczące usługi po najmniejszej linii oporu muszą się liczyć z koniecznością upadku w krótszym lub dłuższym okresie czasu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz