Jak sprawdzić poziom odwodnienia?

Jak sprawdzić poziom odwodnienia?Częstość oddawania moczu: większość osób oddaje mocz od czterech do siedmiu razy dziennie, w zależności od wielkości pęcherza moczowego i ilości moczu, które należy uwolnić. Jeśli oddasz mniej niż cztery razy, lub w ogóle, prawdopodobnie musisz pić więcej wody. Kolor moczu: kolor jest jednym z najprostszych sposobów określania stanu odwodnienia. Kolor moczu jest określony przez stężenie produktów ubocznych w płynie. Należy pić wystarczającą ilość wody, aby mocz był biały lub jasnożółty. Zapach: twój mocz powinien być stosunkowo bezwonny. Zapach zależy od poziomu odwodnienia, od żywności zjedzonej przez ostatnie 24 godzin i czy masz infekcję pęcherza moczowego. Im bardziej skoncentrowany jest mocz (z produktów ubocznych wyeliminowanych przez nerki), tym silniejsza jest woń amoniaku.

Jak się nawodnić?

Możesz żyć dość długo bez jedzenia, ale bez wystarczającej ilości wody, wydajność i zdrowie zaczynają słabnąć dość szybko. Wystarczy zamienić wszystkie słodzone, butelkowane napoje, które pijesz na czystą wodę z solą. Wszystkie procesy biochemiczne w Twoim ciele potrzebują wody, a nie cukru. Jeżeli pocisz się, to wydalasz z organizmu i wodę i sole mineralne. Wartościowych substancji nie znajdziesz w kolorowych wodach. Picie takich napojów nie ma nic wspólnego z nawodnieniem. Bardzo trudno jest zagonić ludzi do regularnego picia wody z solą posiadającą wiele pierwiastków. Sól powoduje zatrzymanie wody w organizmie, dzięki czemu nawadniane są komórki. U nielicznych osób np. z problemami puchnięcia nóg należy sól dawkować powoli i obserwować organizm. Większość społeczeństwa jest odwodniona, ponieważ pije samą wodę, bez minerałów lub pije ją w niedostatecznej ilości. W tych wodach, które kupujemy jest mało wartościowych minerałów, bardzo potrzebnych organizmowi. Kiedy pocimy się wydalamy minerały z organizmu. Pijąc wodę ubogą w minerały powodujemy, że ona przelatuje przez nasz organizm, nie nawadniając dostatecznie komórek. Dopiero kiedy pijemy wodę z solą np. himalajską/kłodawską, dostarczamy potrzebne minerały i nawadniamy komórki.

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz