Jak sfinansować samochód za kredyt?

Jak sfinansować samochód za kredytZdecydowanie najczęściej bankowe kredyty przeznaczamy na sfinansowanie zakupu nowego samochodu osobowego. W ten sposób można jednak sfinansować także zakup używanego auta oraz innych pojazdów. Jest jednak jeden warunek: powinien to być specjalny kredyt samochodowy. Zwykła pożyczka gotówkowa jest nieopłacalna, jej oprocentowanie jest za wysokie.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu samochodowego?

Oczywiście każdy kredytobiorca musi posiadać ważny dowód osobisty. Do wniosku o kredyt samochodowy należy dołączyć również zaświadczenie od pracodawcy o wysokości zarobków. Dodatkowo przyszły kredytobiorca musi do wniosku dołączyć:

–        zaświadczenie z sądu, że samochód nie jest wpisany do rejestru zastawów;

–        kserokopię karty pojazdu lub dowodu rejestracyjnego;

–        fakturę lub umowę kupna-sprzedaży;

–        kserokopię prawa jazdy.

Na kredyt samochodowy czeka się z reguły dłużej niż na kredyt gotówkowy. Do tego pieniądze nie są przelewana na konto kredytobiorcy, ale firmy, w której kredytobiorca nabywa samochód lub inny pojazd silnikowy.

 

Jakie pojazdy można jeszcze sfinansować?

Prawidłowo kredyt samochodowy nazywa się kredytem motoryzacyjnym, gdyż pieniędzmi udzielonymi przez bank można sfinansować także zakup:

–        motocykla;

–        skutera;

–        motorówki;

–        quada;

–        przyczepy kempingowej;

–        traktora;

–        autobusu;

–        samochodu dostawczego.

 

Kredyt w salonie samochodowym

Niektóre koncerny samochodowe dysponują własnymi bankami. Zakup samochodu za środki pożyczone w takim banku bardzo często jest bardziej korzystny niż zaciąganie kredytu samochodowego w klasycznym banku komercyjnym. Oprocentowanie oferowane w instytucjach finansowych należących do koncernów samochodowych jest atrakcyjne. Klienci mogą skorzystać na przykład z kredytu 50/50.

Kredyt samochodowy wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem. Zabezpieczeniem kredytu jest przewłaszczenie lub zastaw rejestrowy. W obu przypadkach do chwili spłacenia całego kredytu współwłaścicielem pojazdu jest bank. Niewywiązywanie się ze spłat w terminie może zakończyć się przejęciem i sprzedażą samochodu przez bank.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz