Jak przygotować się do egzaminu na prawo jazdy

Z egzaminem na prawo jazdy wiąże się ogromny stres i myślę, że dla wielu osób jest ona znacznie trudniejszy do przejścia niż matura. Nawet kursanci, którzy dobrze radzili sobie podczas jazd z instruktorem oblewają, a winnym temu jest tylko i wyłącznie stres, który potrafi zniweczyć nawet największy wysiłek. Sam egzamin na prawo jazdy nie jest trudny.

Zarówno teoria jak i praktyka wydaje się być banalna, a głównym czynnikiem, który pozwala przebrnąć przez egzamin za pierwszym razem jest wysoka odporność psychiczna, której większości osób niestety brakuje. Postaram się więc dać wam kilka porad jak zdać prawo jazdy zapominając o stresie. Na samym początku trzeba sobie wmówić, że wszystko będzie dobrze, a egzamin to nie wyścigi samochodowe, gdzie liczy się prędkość.

Flegmatyczne podejście

Jak przygotować się do egzaminu na prawo jazdyDo egzaminu trzeba podejść spokojnie i robić wszystko powoli, wręcz flegmatycznie – takie postępowanie znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia prostego błędu. Każdą czynność należy przemyśleć i niczego nie wolno robić odruchowo. Ulica w mieście to nie autostrada a2, więc żaden pojazd nie wyjedzie znienacka z prędkością ponad 100km/h i nie pokrzyżuje naszych planów. Dobrym pomysłem może być zagajenie rozmowy z egzaminatorem. Jeśli trafimy na otwartego człowieka łatwo będzie zdobyć nam jego przychylność, a być może przymknie oko na mniejsze pomyłki. Jeśli każe przygotować nam się do jazdy nie zapominajmy o tym, by włączyć halogeny, ustawić lusterka, fotel oraz zapiąć pasy.

Przygotowanie do jazdy

Pomijając jeden z tych punktów nawet nie ruszymy, a egzamin zostanie przerwany. Jeżeli więc egzaminator spyta czy jesteśmy gotowi do jazdy warto w głowie przeanalizować czy wszystkie niezbędne czynności zostały wykonane. Zadania na placu można zrobić mechanicznie, ponieważ pokonanie łuku i ruszanie z ręcznego można łatwo zakodować w swojej głowie. Schody mogą jedynie zacząć się na mieście, gdzie trzeba mieć oczy dookoła głowy. Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy czeka się około dwóch tygodni, a w tym czasie można kupić sobie samochód i złożyć wniosek o rejestrację pojazdu, do którego zdobyło się właśnie dokument uprawniający do jazdy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz