Jak organizm może reagować na stres?

Jak organizm może reagować na stres?Ogólnie nasz organizm jest tak przystosowany, że poradzi sobie z nimi, gdy jednak objawy te powracają non stop, mogą dodatkowo pojawiać się takie problemy:  zwiększona wrażliwość na zimno, problemy jelitowe,  bóle mięśni, pleców, nóg, podatność na infekcje. Objawy te występują wtedy, gdy stres jest chroniczny i organizm nie odpoczywa, nie regeneruje się. Kiedy już zwykły sen nie przynosi poprawy, musimy zacząć działać, aby nie było jeszcze gorzej.

Jak to zrobić?

Uprawiaj sport o umiarkowanej intensywności. Idź na basen popływać. Wyciągnij rower z piwnicy, idź na siłownie. Poszerz wiedzę na temat skutecznych metod relaksacji, takich jak koherencja serca. Idź z wizytą do sofrologa, psychologa jeśli czujesz, że masz zakorkowany umysł. Co jeszcze? Najlepsze lekarstwo na zmęczenie jest takie, które nie ma żadnych skutków ubocznych i nie jest na receptę. W 2/3 przypadkach zmęczenie przynosi skuteczną poprawę. Jakie to lekarstwo? Tym skutecznym lekarstwem jest właśnie sport! Poprawia koncentrację, zdolności myślenia, pomaga schudnąć, poprawia wyniki leczenia takich chorób jak cukrzyca i rak, zmniejsza ryzyko zawału serca.

Oprócz sportu możemy również wykonywać proste czynności takie jak: praca w ogrodzie, intensywne chodzenie, praca w gospodarstwie, hobby. Żeby jednak odzyskać energię, musimy robić to regularnie.  I oczywiście najważniejsze: otaczaj się pozytywnymi, uczciwymi ludźmi. Ich energia, radość pozwoli ci wyjść z każdej depresji. Popraw swój wzrok Starzejemy się. Nie jesteśmy w stanie tego procesu zatrzymać. Wraz z wiekiem również nasz wzrok ulega pogorszeniu. Czy tak musi być? Czy można w jakiś sposób opóźnić bądź całkowicie pozbyć się okularów? Otóż okazuje się, że można! Jak wiadomo, jeden człowiek szybciej się starzeje, drugi wolniej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz