Jak odwodnienie wpływa na mózg?

Jak odwodnienie wpływa na mózg?Woda stanowi co najmniej dwie trzecie ludzkiego ciała. Brak jej może prowadzić do wielu schorzeń, począwszy od migreny i zaparć do kamieni nerkowych. Może również doprowadzić do utraty prawidłowego funkcjonowania mózgu. Na przykład, gdy jesteś odwodniona, jesteś bardziej podatna na irytację, niepokój i zmęczenie. Co to jest odwodnienie?

Do odwodnienia dochodzi, gdy tracimy dużo płynów, a nie zastąpimy ich odpowiednią ilością zdrowej wody z minerałami. Odwodnienie zmniejsza mózg? Około trzech czwartych mózgu to woda. Podczas odwodnienia mózg rzeczywiście maleje w objętości, co powoduje bóle głowy. Nawet łagodne lub czasowe odwodnienie może zmienić działanie mózgu i wpłynąć na nastrój, jak wykazano w badaniu z roku 2013, w którym 20 zdrowych kobiet w połowie lat dwudziestych zostało pozbawionych wszystkich napojów przez 24 godziny. Chociaż nie stwierdzono klinicznych nieprawidłowości w parametrach biologicznych (moczu, krwi i ślinie), to zwiększyło się pragnienie i częstość akcji serca, a wydalanie moczu znacznie spadło. Zgodnie z oczekiwaniami mocz był ciemniejszy. Istotnym skutkiem [deprywacji płynów] na nastrój było zmniejszenie czujności i zwiększona senność, zmęczenie i dezorientacja. Najbardziej konsekwentne efekty delikatnego odwodnienia dotyczą parametrów. Na szczęście, w ciągu 20 minut od wypicia wody, takie efekty mijają. Bóle głowy są również szybko złagodzone po nawodnieniu. Co ciekawe, zimna woda jest wchłaniana 20 procent szybciej niż letnia woda, dlatego aby zwiększyć szybkość rekuperacji, należy pić zimną wodę.

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz