Jak obniżyć koszt zakwaterowania?

Wakacje mogą okazać się tańsze niż większość z nas myśli. Koszty zakwaterowania możemy obniżyć na różne sposoby. Wakacje nad ciepłym morzem naprawdę nie muszą być bardzo drogie.

Jak obniżyć koszt zakwaterowania?

 

Apartament lub dom

Im więcej osób wybiera się razem na wakacje, tym niższe są koszty w przeliczeniu na jedną osobę. Ale pod warunkiem, że dla całej grupy wynajmiemy duży apartament lub dom wakacyjny. Wariantem najbardziej ekonomicznym jest zorganizowanie grupy wspólnie podróżujących 8 – 10 osób. Wygodny apartament dla ośmiu osób na przykład na chorwackim wybrzeżu można wynająć za trochę ponad 4 tysiące złotych; w przeliczeniu na jedną osobę będzie to około 560 złotych. Za noclegi w hotelu o podobnym standardzie, trzeba by zapłacić przynajmniej dwa razy tyle. Apartamentów i domów możemy szukać na międzynarodowych portalach, na przykład takich jak interhome.pl czy casamundo.pl. Dobrych okazji możemy szukać także na stronach oferujących zakwaterowanie w poszczególnych krajach. Na przykład w Chorwacji będą to strony , adrialin.pl czy apartamentychorwacja.pl. Planując wakacje w Hiszpanii noclegów możemy szukać na przykład na catalanholidays.com czy spain-holiday.com. Przed wyjazdem do Włoch apartamentów możemy szukać na italieonline.eu – strona ma wersję po polsku! Wakacje w apartamencie możemy planować także w Polsce, możemy ich szukać na przykład na stronie sunandsnow.pl. Nieograniczony niemal wybór hoteli i pensjonatów znajdziemy także na bardzo popularnym portalu booking.com.

W kwaterach prywatnych

To szansa na niedrogie zakwaterowanie. Aby znaleźć taki niedrogi nocleg możemy skorzystać na przykład z portalu Wimdu lub Aibnb. Portale te umożliwiają bezpośredni kontakt między ludźmi szukającymi lokum na urlop, a tymi, którzy mają do wynajęcia pokój, apartament lub mieszkanie do wynajęcia. Ta forma zakwaterowania ma znacznie więcej zalet niż tylko atrakcyjną cenę. Właściciele chętnie doradzą, co warto zwiedzić, jak tam dojechać publicznym transportem czy gdzie niedrogo i smacznie zjeść.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz