Jak działa kalkulator OC i AC?

Wiele osób nie zdaję sobie sprawy z tego, że w dzisiejszych czasach nie musimy już biegać po mieście i szukać odpowiedniego agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy nam bowiem kalkulator OC i AC, aby samodzielnie obliczyć swoją składkę na dowolne ubezpieczenie.

Kalkulator OC i AC znajdziemy oczywiście w Internecie

Jak działa kalkulator OC i AC?Udostępniają go strony związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi oraz same towarzystwa ubezpieczeniowe. W tym drugim przypadku, po obliczeniu składki możemy nawet podpisać stosowną umowę na wybrane przez nas ubezpieczenie. Jest to bardzo korzystne, gdyż wypełnienie umowy online wiąże się dla nas z oszczędnościami. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie musi bowiem w tym przypadku wypłacać agentowi stosownej prowizji. Oznacza to, że część tej prowizji, którą musiałoby wypłacić, gdyby do ubezpieczenia doszło u agenta, może niejako podarować nam w formie zniżki. W ten sposób nie tylko dokonuje oszczędności, ale też niejako namawia nas do korzystania z tej formy komunikacji i swoich usług.

Sam kalkulator jest narzędziem bardzo prostym i przejrzystym

Korzystanie z niego nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania ani tym bardziej specjalistycznej wiedzy. Wszystko, co musimy mieć przygotowane, to nasz dowód osobisty oraz dokumenty ubezpieczanego samochodu. Kolejnym etapem jest postępowanie wedle wskazań systemu. Ten każe nam wpisywać kolejne dane w odpowiednie pola. Wszystkie informacje, które zostaną przez nas udzielone, objęte są ochroną, zatem nie ma tutaj ryzyka, że dane zostaną przekazane dalej czy odsprzedane. Zwłaszcza w zakresie działania RODO, wiążę się to dla osoby oszukującej z olbrzymim ryzykiem. Kiedy już wpiszemy wszystkie dane, nie będziemy musieli dokonywać żadnych obliczeń. Wszystkie te czynności wykona za nas program. Dosłownie po kilkudziesięciu sekundach na ekranie pojawi się orientacyjna wysokość składki, jaką zmuszeni będziemy zapłacić, jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie OC i możemy zapłacić, kiedy chcemy wykupić dobrowolne ubezpieczenie AC. Wszystko to uzyskamy bez konieczności wychodzenia z domu.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz