Finansujemy zakup samochodu

Własny samochód to dzisiaj standard. Znalezienie osób, które nie posiadają swojego auta jest coraz trudniejsze. Niestety, zakup samochodu to niemały wydatek. Tak naprawdę mało kto może sobie pozwolić na to, aby kupić auto za gotówkę. Na szczęście dzisiaj z pomocą przychodzą nam banki. Pożyczka samochodowa jest dobrym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć, że sposobów sfinansowania zakupu auta jest przynajmniej kilka.

Klasyczny kredyt samochodowy

To rozwiązanie wybierane najczęściej. Jest to zwykły kredyt przeznaczony na zakup samochodu, który spłacamy w ratach kapitałowo – odsetkowych. Kwota, którą pożycza nam bank trafia zawsze na konto sprzedającego auto. Kredytobiorca pieniędzy nie dostaje. Pożyczka na samochód może być rozłożona na spłatę w ciągu kilku lat. Większość banków dopuszcza nawet okres spłaty wynoszący dziesięć lat. Trzeba jednak pamiętać, że często stosowanym ograniczeniem jest wiek auta. Niektóre banki zaznaczają, że finansują zakup samochodów nie starszych niż na przykład piętnaście czy dwadzieścia lat. Ma to duże znaczenie w przypadku osób, które chcą kupić auto używane.

Finansujemy zakup samochodu

Kredyt z ratą balonową

To dość ciekawy rodzaj pożyczki na zakup auta. Wyróżnia się wyjątkową konstrukcją. W przypadku tego kredytu na początku musimy wpłacić jakiś procent wartości samochodu, na przykład dwadzieścia. Kolejne trzydzieści procent bank rozkłada nam na raty. Następnie jesteśmy zobowiązani do wpłacenia pozostałej części wartości auta. W przypadku naszego przykładu jest to pięćdziesiąt procent. To rozwiązanie idealne dla osób, które często zmieniają samochód. Warto bowiem pamiętać, że przed wpłaceniem ostatniej raty możemy zdecydować się na pozostawienie auta w rozliczeniu. Wówczas kupujemy kolejny samochód. Wiele osób robi tak regularnie, bardzo chwaląc sobie takie rozwiązanie.

Wymienione opcje to nie wszystko, co mamy do wyboru, jeśli chcemy kupić samochód. Banki proponują dzisiaj swoim klientom wiele rozwiązań, które mają naprawdę mnóstwo zalet. Warto je przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz