Co warto wiedzieć o kredycie samochodowym?

Co warto wiedzieć o kredycie samochodowymKredyt samochodowy to atrakcyjna forma sfinansowania zakupu samochodu. Co warto wiedzieć o tym kredycie?

 

Większość osób, które słyszało o kredytach na zakup samochodu jest przekonanych, że banki udzielają ich wyłącznie na zakup nowych samochodów osobowych. Jest to jeden z mitów na temat kredytu samochodowego. Osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową mogą ubiegać się o kredyt, którym sfinansują zakup używanego samochodu. Ale uwaga! Banki ograniczają wiek samochodu. W jednym można dostać kredyt na zakup samochodu, który ma nie więcej jak 7 lat, w innych możliwe jest dostanie kredytu na zakup 10-letniego samochodu. Banki różnie też liczą wiek samochodu; dla jednych ważne jest, ile samochód będzie miał lat w chwili spłaty ostatniej raty kredytu, inne biorą pod uwagę, iloletni samochód kredytobiorca zamierza kupić. Z uwagi na te wymogi i tak duże różnice przed wzięciem kredytu koniecznie trzeba porównać oferty kilku banków.

Kolejnym mitem na temat kredytu samochodowego jest te, że za środki z kredytu można nabyć tylko samochód osobowy. Otóż nie. Kredyt samochodowy udzielany jest na zakup także innych pojazdów silnikowych. Zaciągając kredyt samochodowy można zostać właścicielem wymarzonego motocykla, łodzi motorowej, czy przyczepy kempingowej. Lista pojazdów, które można kupić za środki z kredytu samochodowego jest o wiele dłuższa. Znajdują się na niej także traktory.

Wielu potencjalnych kredytobiorców do wzięcia kredytu samochodowego zniechęca duża liczba dokumentów, które należy zgromadzić. Przyszli kredytobiorcy potrzebują zaświadczenia o zarobkach, kserokopii dowodu rejestracyjnego i zaświadczenia z sądu, że pojazd nie figuruje w rejestrze zastawów. Wymaganych dokumentów jest znacznie więcej; w niektórych bankach osoby zainteresowane kredytem samochodowym nie muszą od razu dołączać kompletu wymaganych dokumentów; dostaną kredyt bez nich, ale będzie on bardzo wysoko oprocentowany. Bank obniży oprocentowanie w chwili, gdy kredytobiorca dostarczy wszystkie wymagane dokumenty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz