Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowymNie wszystkie osoby, które zamierzają złożyć w banku wniosek kredytowy chcą deklarować, na jaki cel potrzebują pieniędzy. W ofercie banków znajduje się między innymi bardzo popularny, łatwo dostępny kredyt gotówkowy. Jest to kredyt w przypadku, którego kredytobiorca nie musi deklarować na co przeznacza pieniądze; może je wydać na zakup samochodu, spłatę długów, zakup podręczników albo nowych mebli.

 

Kredyt gotówkowy nie jest rozwiązaniem najtańszym na rynku, ale mimo to jest bardzo popularny. Aby go otrzymać miesięczne dochody wcale bowiem nie muszą być bardzo wysokie, ważne, aby były one regularne. Wniosek o kredyt gotówkowy mogą więc złożyć zarówno osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę, jak również osoby, które otrzymują świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przyznane przez bank pieniądze spłaca się w miesięcznych ratach. Kredyt, który jest do spłacenia jest powiększony o prowizję i odsetki. Kredyt gotówkowy może zostać ubezpieczony, wtedy wysokość miesięcznej raty wzrośnie także o koszt ubezpieczenia. Pożyczkę gotówkową można rozłożyć nawet na dziesięć lat. Cena kredytu będzie wyższa niż gdy pieniądze zostaną pożyczone tylko na przykład na dwadzieścia cztery miesiące. Ale przypadku kredytu na dziesięć lat, rat będzie więcej niż przypadku tego na dwadzieścia cztery miesiące, co miesiąc trzeba do banku w tym pierwszym przypadku wpłacić mniej. Wniosek o kredyt gotówkowy można składać w dowolnym banku. Bardzo korzystnie jest składać wniosku w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty. Możemy liczyć, że bank zaproponuje nam lepsze warunki. Do tego formalności potrwają krótko. W obcym banku procedura z pewnością potrwa dłużej. Bank będzie musiał ocenić zdolność kredytową; sprawdzi także historię wcześniejszych zadłużeń w Biurze Informacji Kredytowej.

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie dość drogie. Klienci jednak bardzo często wybierają go dlatego, że pożyczone przez bank pieniądze można wydać na dowolny cel. Dla wielu osób jest to największą zaletą kredytu gotówkowego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz