Co najbardziej drażni polskich kierowców

Dla posiadaczy własnych czterech kółek nadeszły bardzo ciężkie czasy. Koszty eksploatacyjne pojazdów mechanicznych powoli osiągają krytyczny poziom i już niedługo na własny samochód będą mogli sobie pozwolić tylko ci najbogatsi, którzy nie mają większych ograniczeń budżetowych.

Same koszty rejestracji samochodu są już bardzo wysokie i niczym nieuzasadnione. Uważam, że 180zł, które trzeba wydać na zarejestrowanie nowo zakupionego pojazdu są mocno przesadzone i rząd powinien coś zrobić, aby je obniżyć. Jednak to nie to, a ceny paliw na stacjach są największą bolączką każdego zmotoryzowanego polaka.

Ceny ropy

Co najbardziej drażni polskich kierowcówNiezrozumiałe jest to, aby każdego miesiąca ceny te szły w górę, nawet jeżeli ceny ropy stoją w miejscu lub maleją! Jeżeli tak dalej pójdzie to większość polaków będzie musiała się przerzucić na komunikację miejską i rowery, ponieważ nikogo nie będzie stać na benzynę, która już niedługo przekroczy pewnie granicę 6zł. Myślę, że jak tak dalej pójdzie to polscy kierowcy w końcu zaprotestują i rząd będzie musiał obniżyć stawki akcyz na paliwo. Młodzi kierowcy nie mogą pozwolić sobie za to na auto tuning, ponieważ stan polskich dróg nie daje żadnych szans na zastosowanie niskiego zawieszenia w pojazdach. Wiele osób nie zwraca jednak na to uwagi, a później zostawia części na drodze. Podczas każdych wyborów kandydaci obiecują szeroko zakrojone remonty dróg, niestety z tych obietnic nic nie wychodzi, a kierowcy wciąż muszą się męczyć na dziurawych drogach, a ich samochody cierpią trafiając na każdą następną wyrwę.

Samochody używane

Kolejną rzeczą, która sprawia, iż kierowcy nie mogą być zadowoleni to ceny samochodów używanych. Niemal każda giełda samochodowa ma zawyżone ceny pojazdów. W większości przypadków samochody nie są warte swojej ceny, mimo to te kwoty wciąż się utrzymują i nie zanosi się na to, aby mogły się obniżyć. Jednak wszystko co drażni kierowców czterech kółek ma swoje przełożenie na właścicieli motorów. Mało które testy motocykli biorą pod uwagę jazdę po tak dziurawych drogach jakie są w Polsce.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz