BMW 3. Zalety i wady

BMW serii 3 to jedne z najchętniej nabywanych samochodów przez Polaków. I choć w większości przypadków spotykamy na polskich drogach używane modele sprowadzane z Niemiec, to warto przypomnieć o zaletach fabrycznych samochodów tego typu.

Zalety BMW 3

BMW 3. Zalety i wadyPierwsze BMW serii 3 weszło na rynek w 1975 roku. Model E21 nazywano potocznie rekinem, ze względu na swoją dynamiczną sylwetkę i charakterystyczny wygląd. Od tego czasu niemiecka firma wypuściła szereg kolejnych modeli, które różniąc się od siebie, mają jednak kilka cech wspólnych. Kierowcy doceniają te auta za ich doskonale właściwości jezdne, szeroki wybór jednostek napędowych, a także, jeśli chodzi o unikalny design, który jest charakterystyczny dla samochodów BMW i bogate wyposażenie auta. Zaletą tego typu samochodów jest też sama renoma firmy. Uznawane za przedstawicieli typowo niemieckiej myśli technicznej, samochody te nie tracą tak szybko na wartości, jak inne porównywalne modele konkurencyjnych marek. Do zalet BMW 3 należy też dopisać bardzo wysoki komfort jazdy. To wynik udanej konstrukcji podwozia, napędu na tył we wszystkich modelach oraz efektywnie działający układ hamulcowy i kierowniczy. Zaletą jest też bezawaryjność, zwłaszcza w modelach z silnikiem benzynowym oraz pośrednim wtryskiem, a także pomoc, jaką zapewnia nam każdy serwis BMW (zobacz tutaj). W Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, bez trudu znajdziemy placówkę dedykowaną pojazdom tej serii.

Wady

Wadą jest często stan techniczny pojazdu, który wynika z długoletniego użytkowania danego modelu czy kupowania samochodu po wypadku. Jest to jak wspomnieliśmy efekt nad reprezentacji tego typu pojazdów na rynku polskim. Dlatego dużo korzystniej jest za większą kwotę nabyć samochód nowy, co do którego mamy pewność, że nie ma tutaj zatuszowanych wad silnika czy elektroniki. Niektórzy kierowcy narzekają też na mało miejsca w kabinie i bagażniku oraz skromne wyposażenie, jeśli chodzi o zamontowane poduszki powietrzne. Jest to jednak efekt samej idei tworzenia tego typu samochodów, które nie były produkowane jako pojazdy rodzinne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz