Zadbaj o swój samochód!

 

Zadbaj o swój samochód!Posiadanie pojazdu to luksus, który ułatwia nam codzienną egzystencję. Dzisiaj trudno nam sobie wyobrazić, że nie tak dawno większość osób podróżowało głównie autobusami, pociągami czy po prostu na piechotę. My staliśmy się tak wygodni, że często nie chce nam się przejść do sklepu te 10 minut i po prostu podjeżdżamy. No cóż, może dla zdrowia nie jest to najlepsze, ale z pewnością wygodne, szczególnie jeśli planujemy większe zakupy. A sport można uprawiać przecież w inny sposób, na przykład na bieżni.

Niestety, posiadanie własnego auta to czasem również duży kłopot. Samochody nie są niezniszczalne, a wręcz przeciwnie. Jasne, jeśli mamy nowiutkie auto prosto z salonu, przez dłuższy czas możemy cieszyć się bezawaryjną jazdą. Ale też do czasu. Samochody często się psują, czasem jeden mały drobiazg może sprawić, że staniemy na środku drogi bez możliwości ruchu. Co w takiej sytuacji? Zaglądamy pod maskę oczywiście, ale przecież nie każdy zna się na sprawach technicznych. Na szczęście nie jest to konieczne, ponieważ jest wiele możliwości, z których można skorzystać, kiedy spotka nas przykra niespodzianka.

Na ratunek mechanik!

Chcielibyśmy móc jeździć bez awarii, niestety nie jest to możliwe. Warto mieć po prostu zaufanego mechanika, który za każdym razem nam pomoże i będziemy mieli pewność, że przy tej okazji nie dojdzie do nadużyć. Jeśli nie mamy pojęcia o mechanice samochodu, od razu to widać. A mechanik mógłby to wykorzystać i wymienić przy okazji jakąś sprawną jeszcze część, żeby zwiększyć rachunek. Co robić? Siedzieć w książkach i się uczyć? Skąd! Najlepszym wyjściem byłoby po prostu zabranie kogoś znajomego, który doradzi i sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Niezależnie od tego czy chodziło tylko o naprawę rury wydechowej, czy w grę wchodziła regeneracja pompowtryskiwaczy (więcej na ten temat tutaj).

Osoba zorientowana w tych sprawach mogłaby skontrolować czy wszystko jest w porządku, a jeśli tak – w przyszłości będziemy mogli polegać na tym zakładzie. Jasne, że warto się douczyć i mieć jakieś pojęcie o tym, co kryje się pod maską, ale nie jest to konieczne do tego, aby być świetnym kierowcą.

O samochód trzeba dbać!

Z samochodem jest tak samo jak ze wszystkim innym. Nie dbasz o zdrowie – zepsuje się, nie podlejesz kwiatka – uschnie. Auto również wymaga odpowiedniego traktowania, aby dłużej było sprawne. Wielu kierowców bagatelizuje to i dba tylko i wyłącznie z zewnątrz. Możemy mieć pojazd bez jednej plamki, z wypastowanym, błyszczącym wnętrzem i pięknymi pokrowcami na siedzenie, ale co z tego, jeśli pod maską kryje się tragedia, której dawno nikt nie sprawdzał? Nie chodzi tylko o wymianę oleju, czy dolanie płynu do spryskiwaczy. Dobrym pomysłem może być regularne odstawianie samochodu do warsztatu na zwyczajny przegląd. Mechanik sprawdzi czy wszystko jest w porządku i ewentualnie wymieni mocno zużyte części. My będziemy mogli cieszyć się bezpieczną jazdą i brakiem nagłych awarii na drodze, które wymagają dodatkowych kosztów, często akurat wtedy, kiedy nie mamy na to środków.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>