Ubezpiecz nieruchomość od nieprzewidzianych zdarzeń

 

Ubezpieczenie nieruchomości to statystycznie najczęściej wybierane przez Polaków ubezpieczenie, zaraz po nie obowiązkowych ubezpieczeniach dotyczących samochodów. Ubezpieczenie nieruchomości pozwala nam mieć pewność, że w przypadku dowolnej katastrofy, będziemy w stanie za otrzymane odszkodowanie wyremontować nasz dom lub mieszkanie.

Co możemy ubezpieczyć?

Ubezpieczyć możemy każdy budynek wolnostojący lub mieszkanie. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zabudowania mieszkalne, ale też o obiekty przeznaczenia gospodarczego, czy specjalistyczne budynki takie jak na przykład chlewnia, sauna, obora czy magazyn. Dodatkowo ubezpieczeniu podlegają też domki letniskowe i działki rekreacyjne, nawet jeśli dopiero znajdują się w fazie budowy. To jaki charakter będzie miało ubezpieczenie, zależy od nas samych. Zakres polisy może być dowolnie regulowany i to sam klient musi stwierdzić, jakie zagrożenia są najbardziej prawdopodobne w przypadku obiektu, który chcę ubezpieczyć. Jeśli zatem mamy mieszkanie w bloku, a obok nas mieszka lokator, który cierpi na demencje, to największym zagrożeniem jest choćby pożar czy wybuch gazu w kamienicy. Kiedy jednak mówimy o domu, który został zbudowany blisko terenów zalewowych, to naszym największym zmartwieniem jest ewentualna powódź czy podtopienie.

Ubezpiecz nieruchomość od nieprzewidzianych zdarzeń

Zakres ubezpieczenia

Przy podpisywaniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym musimy przede wszystkim określić zakres ubezpieczenia. Decydujemy zatem, co trzeba ubezpieczyć. Czy będą to tylko mury, to znaczy stała struktura mieszkania, czy też sprzęty znajdujące się w środku, ruchomości, biżuteria, sprzęt RTV-AGD. Kolejnym krokiem jest określenie przypadków, w których ubezpieczenie występuję. W standardowej polisie chronieni jesteśmy, kiedy w mieszkaniu lub w bliskim sąsiedztwie wybuchnie pożar, wydarzy się uderzenie pioruna, a także, gdy dojdzie do dewastacji czy włamania do mieszkania. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić dokładnie źródła zagrożenia lub po prostu chcemy mieć pewność, że będziemy chronieni bez względu na to, co się wydarzy, to wiele towarzystw ubezpieczeniowych pozwala nam wykupić opcje All risk.

Dowiedz się więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>