Starzenie się organizmu

 

Starzenie się organizmuZ naszym wzrokiem również jest podobnie. Wzrok narażony jest na wysiłek fizyczny, który ma wpływ na stopień widzenia. Dodatkowo nasz styl życia, odżywianie, aktywność fizyczna, rodzaj wykonywanej pracy np. przed komputerem ma olbrzymi wpływ na wzrok. Dlatego tak ważna jest zmiana nawyków, diety i jakości codziennego życia.

To właśnie naturalne metody niwelują wiele chorób, jak i pomagają w poprawie wzroku. Oczy i dobry wzrok potrzebne są nam najbardziej ze wszystkich zmysłów. Bez dobrego widzenia trudno czytać, pisać, analizować obecny świat. Jakie witaminy polecam na poprawę wzroku? Do prawidłowego funkcjonowania wzroku potrzebujemy takich witamin jak: A, C, E. Występują w owocach i warzywach. Powinniśmy również przyjmować antocjany, które znajdują się głównie w jagodach, ciemnych warzywach i owocach. Karetonoidy takie jak luteina i zaeksantyna znajdują się w czerwonych pomarańczach i żółtych barwnikach roślin. Mikroelementy: selen, mangan, miedź , cynk. Znajdują się głównie w rybach, owocach morza, jajkach, orzechach, pieczywie pełnoziarnistym.

Medycyna akademicka nie pokazuje nam, jak chronić wzrok. Nie ma w tym celu. Wiadomo, jak popsują się oczy dostaniemy okulary lub soczewki. W okularach czy soczewkach widzimy dobrze, ale nie naprawią nam wzroku. Za to, za jakiś czas potrzebujemy nowych… bo znowu gorzej widzimy i tak w kółko Macieju, aż do utraty wzroku… Jak to zatrzymać? Jak pomóc samemu sobie, żeby tak się nie stało?

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>