Słów kilka o kratkach wentylacyjnych

 

Słów kilka o kratkach wentylacyjnych

W każdym domu i mieszkaniu znajdują się różnego rodzaju instalacje. Do tych, które są niezbędne należy instalacja wentylacyjna. Od sprawnej instalacji wentylacyjnej zależy jakość powietrza, którym oddychamy.

Najbardziej widocznym elementem instalacji wentylacyjnej jest kratka wentylacyjna. Niegdyś był to element mało estetyczny, dzisiaj producenci proponują różnego rodzaju, bardzo estetyczne kratki wentylacyjne. Dzięki temu nie muszą psuć wystroju wnętrza.

Jakie są rodzaje kratek wentylacyjnych?

Kratka wentylacyjna pełni bardzo ważną rolę: osłania otwory, którymi do pomieszczeń napływa świeże powietrze, ale też te, którymi powietrze jest wywiewane z pomieszczeń. Najczęściej w naszych domach i mieszkaniach spotkać można kratki wentylacyjne ścienne. Kratka wentylacyjna ścienna najczęściej montowana jest przy pomocy wkrętów. Surowcem do produkcji kratek wentylacyjnych najczęściej jest tworzywo sztuczne. Ale w sklepach dostępne są także metalowe kratki wentylacyjne. Oprócz kratek ściennych wyróżniamy także kratki podłogowe. Zgodnie z nazwą montuje się je w podłodze. W przypadku tych kratek wybiera się najczęściej do produkcji stal szlachetną, gdyż niezwykle ważnym parametrem w przypadku kratek podłogowych jest ich wytrzymałość na obciążenie.

Kształty i kolory

Producenci kratek wentylacyjnych nie ograniczają się dzisiaj do produkcji tylko kratek w geometrycznych kształtach. W sklepach dostępne są więc nie tylko kratki kwadratowe i prostokątne, ale także okrągłe. Również ich kolorystyka jest bardzo bogata. Wciąż wprawdzie dominują kratki białe, ale można bez większych trudności kupić także brązowe, szare albo beżowe. W przypadku tych wykonanych z metalu do wyboru są kratki z satynowym lub błyszczącym wykończeniem powierzchni. Różne są także rozmiary kratek.

Kratka wentylacyjna jest widocznym elementem instalacji wentylacyjnej. Powinna więc być estetyczna i solidnie wykonana. Kratki wentylacyjne ścienne zaleca się montować 15 centymetrów od sufitu, zamocowane niżej nie spełnią swojej roli.

Zobacz: https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>