Samochód firmowy w leasing: czy warto?

 

Leasing samochodu to rozwiązanie, które wśród polskich przedsiębiorców zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Z możliwości tej korzystają właściciele zarówno, małych rodzinnych firm, jak i całkiem dużych przedsiębiorstw. Leasing samochodowy oferuje obecnie wielu leasingodawców. Wyjątkowo interesującą propozycję przygotował dla przedsiębiorców Santander Consumer Multirent.

Zalety leasingu

Wielu przedsiębiorców, którzy planuje wymianę lub rozszerzenie swojej floty firmowej może sfinansować to przedsięwzięcie ze środków pochodzących z bankowego kredytu lub pożyczki leasingowej. Rozwiązanie drugie jest dostępne o wiele łatwiej. Poza tym plusem pożyczki leasingowej jest także to, że nie powoduje ona zmniejszenia zdolności kredytowej. Pożyczka leasingowa jest korzystna z jeszcze jednego powodu: wpłata początkowa oraz kolejne raty mogą zostać zaliczone w koszt uzyskania przychodu. W przypadku, gdy przedmiotem leasingowania jest samochód osobowy, przedsiębiorca może odliczyć 50 procent podatku VAT, który został mu naliczony zarówno od opłat leasingowych, które ponosi, jak i od kosztów związanych z eksploatacją samochodu.

Samochód firmowy w leasing: czy warto?

Do kogo skierowana jest oferta Santander Consumer Multirent?

Z pożyczki leasingowej, którą oferuje Santander Consumer Multirent mogą skorzystać małe i średnie firmy. Otrzymanie pożyczki leasingowej nie jest związane z duża liczbą formalności. Zabezpieczeniem pożyczki jest bowiem leasingowe auto, formalności są ograniczone do niezbędnego minimum,a decyzja zapada bardzo szybko. Przedsiębiorcy, którzy wybiorą Santander Consumer Multirent wraz z pożyczką leasingową mogą zdecydować się na dodatkowe produkty. Wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się karta paliwowa. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą szybko i wygodnie dokonywać bezgotówkowych płatności za paliwo oraz akcesoria samochodowe. Inne produkty dodatkowe to ubezpieczenia.

Leasing samochodowy występuje w dwóch rodzajach. Najczęściej wybierany jest leasing operacyjny. Taki właśnie rodzaj leasingu ma w ofercie Santander Consumer Multirent.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>