Pożyczka samochodowa: sposób na sfinansowanie zakupu auta

 

Najczęściej na kredyt kupujemy nowy samochód. Ale w ten sposób możemy zapłacić również za używane auto. Najlepszym rozwiązaniem jest specjalna pożyczka samochodowa, a nie zwykły kredyt gotówkowy. Bank zabezpiecza swoje pieniądze poprzez ustanowienie zastawu na samochód – pożyczka na samochód jest dzięki temu niżej oprocentowana.

Zabezpieczenie pożyczki samochodowej

Wspomniany zastaw oznacza konieczność dokonania wpisu do krajowego rejestru zastawów. Oprócz tego stosowna informacja zostanie zamieszczona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie spłacał rat, bank ma prawo przejąć samochód i sprzedać zastaw.

Pożyczka samochodowa: sposób na sfinansowanie zakupu auta

W ten sposób odzyska pożyczone nierzetelnemu klientowi pieniądze. Innym sposobem zabezpieczenia pożyczki na samochód jest przewłaszczenie. To specyficzny rodzaj zabezpieczenia, do chwili, gdy pożyczka samochodowa nie zostanie spłacona, współwłaścicielem zakupionego za pożyczone pieniądze auta jest bank. Z reguły jest on właścicielem kredytowanego pojazdu w 49 procentach.

Dowiedz się więcej na https://www.scmultirent.pl

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>