Popularne awarie samochodów

 

Popularne awarie samochodówW dzisiejszych czasach awarie samochodów zdarzają się bardzo często. Musimy liczyć się z tym, że im starszy samochód, tym awarię będą zdarzały się częściej. Jednak warto znać również przyczyny, z jakich powstały awarie.

Obecnie bardzo dużo osób posiada auto. Przyjmuje się, że na naszych drogach porusza się nawet 230 milionów różnych pojazdów. Ważne jest, aby każdy kierowca pojazdu dbał o bezpieczeństwo swoje oraz innych, dokonując przeglądów oraz dbając o sprawność swojego pojazdu. Jednak niestety zdarzają się także nieprzewidziane awarie. Do najpopularniejszej z nich możemy zaliczyć awarię akumulatora. Urządzenie tego typu może nam odmówić posłuszeństwa na skutek zaśniedziałych lub skorodowanych styków, nieprawidłowego poziomu elektrolitu, a także wewnętrznego zwarcia lub całkowitego rozładowania.

Kolejną popularną awarią jest awaria kierunkowskazu. Niedziałający kierunkowskaz może być zepsuty na skutek uszkodzenia bezpiecznika, przekaźnika, wyłącznika lub przepalonej żarówki. Na jego pracę wpływa również zespół sterujący pracą przerywaną, a także kontakt w kostce zasilającej.

Następna awarią, która jest również popularna wśród kierowców samochodów, to awaria dmuchawy. Bezpośrednią przyczyną takiej awarii może być (tak jak w przypadku kierunkowskazów) przepalony bezpiecznik lub uszkodzony przekaźnik, a także uszkodzony wyłącznik prędkości. Uszkodzony może być również sam silnik dmuchawy. Bezpośredni wpływ na awarię może mieć także przerwa w obwodzie lub zanik kontaktu w kostce zasilającej.

Częstym awariom ulega również turbosprężarka. Jest to bardzo złożony układ, który odpowiada za zwiększenie ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym. Jej wymiana może być droga, ponieważ zakup nowego elementu nie jest tani, jednak warto pamiętać, iż w tym przypadku istnieje zabieg którego nazwa to regeneracja turbosprężarki. Dzięki temu możemy nieco zregenerować obecny układ, jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie turbosprężarki nadają się do regeneracji.

Sprawdź także: czyszczenie turbiny

Należy pamiętać, iż niektóre z tych awarii z pewnością moglibyśmy uniknąć, jeżeli odpowiednio zadbalibyśmy o swój pojazd. Jednak niestety na niektóre z wyżej wymienionych awarii nie mamy bezpośrednio wpływu, ponieważ mogą pojawić się w każdej chwili, nawet bez przyczyny.

Podczas zakupu nowego pojazdu warto pamiętać, iż decydując się na zakup nowego auta unikniemy wielu awarii, które mogą powstać, gdy będziemy jeździć starszym autem. Jednak nie jest to reguła, ponieważ są przypadki, gdzie nowe auto również jest wadliwe.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>