Kredyt mieszkaniowy: informacje, które mogą ci się przydać

 

Kredyt mieszkaniowy informacje, które mogą ci się przydaćDo kredytów bankowych, które od lat cieszą się dużą popularnością należy te przeznaczone na zakup mieszkania. Co warto wiedzieć o tym kredycie zanim złożymy w banku wniosek o jego udzielenie?

 Na co można przeznaczyć środki z kredytu mieszkaniowego?

Kredyt mieszkaniowy należy do kredytów celowych. Środki, które pożyczy kredytobiorcy bank może on przeznaczyć tylko na:

–        zakup domu jednorodzinnego;

–        zakup mieszkania;

–        kupno działki budowlanej;

–        budowę domu jednorodzinnego.

 

Wkład własny

Dla osób, które zamierzają starać się o kredyt mieszkaniowy to bardzo ważne pojęcie. Znalezienie dzisiaj banku, który zdecyduje się sfinansować sto procent zakupu mieszkania albo domu jednorodzinnego jest bardzo trudne. Większość banków wymaga wniesienia wkładu własnego. W zależności od banku może on wynieść nawet 20 procent. Są banki, w których możliwe jest wniesienie wkładu własnego w wysokości 10 procent. Często jednak kredyt musi zostać w tym przypadku dodatkowo ubezpieczony.

Jak wysoki kredyt można dostać?

Suma kredytu zależy od kilku czynników. Na wysokość kredytu największy wpływ mają:

–        zdolność kredytowa, którą posiada kredytobiorca. W przypadku zakupu drogiej nieruchomości i niewystarczającej do uzyskania wysokiego kredytu zdolności kredytowej można zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku zwiększając wysokość wkładu własnego;

–        wartość kupowanej na kredyt nieruchomości;

–        wiek, który kredytobiorca będzie miał w chwili, gdy przypadnie termin spłaty ostatniej raty kredytu.

 Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy?

Na koszt kredytu składa się nie tylko jego oprocentowanie, ale również prowizja, którą pobiera bank. To opłata jednorazowa pobierana przez bank najczęściej w chwili wypłaty kredytu. Jej wysokość jest ustalana przez każdy z banków indywidualnie; stąd różnice w jej wysokości. Im jest ona niższa, tym dla kredytobiorca kredyt jest bardziej atrakcyjny. Na koszt kredytu składa się również ubezpieczenie zakupionej nieruchomości. W przypadku, gdy za kredyt kupowane jest mieszkanie lub domu dojdzie również koszt ich wyceny.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>